Toyoda FH630SX-i 5 Eksen Yatay İşleme Merkezi ile 1,5 Tona Kadar Malzeme, Yüksek Hassasiyetle İşlenebiliyor

Tezmaksan VIP Müşteriler Yönetmeni Ersoy Murat BAHÇETEPE: “Toyoda FH630SX-i 5Ax 5 Eksenli Yatay İşleme Merkezi tam boyda sunduğu yüksek pozisyon ve tekrarlama hassasiyeti ve X,Y,Z eksenlerinde çift vidalı mille hareket ederek kazandığı rijit yapısıyla öne çıkıyor.”

Toyoda FH630SX-i 5Ax 5 Eksen Yatay İşleme Merkezi ile 1,5 Tona Kadar Malzeme, Yüksek Hassasiyetle İşlenebiliyorToyoda FH630SX-i 5Ax 5 Eksen İşleme Merkezi’ni kategorisindeki diğer modellerden ayıran teknik özellikler nelerdir?
Toyoda FH630SX-i 5Ax, 630’luk yatay işleme merkezi ve 5 eksenli bir makine. Standart yatay işleme merkezlerinde olduğu gibi palet değiştirme sistemine sahip, çift paletli bu model, gerek kafa yapısı gerekse makinenin genel karakteristiği olarak oldukça güçlü. X, Y, Z eksenlerinde çift vidalı mille hareket ediyor ve bu yeteneğiyle daha rijit bir makine haline geliyor. X, Y, Z eksenlerinde lineer cetvel, makine ile birlikte sunuluyor.
NC tablaya sahip Toyoda FH630SX-i 5Ax modeli 360.000 pozisyon diye tabir ettiğimiz 0,001 derece indekslemeli tablayı standart olarak sunuyor. Tablaya 1,5 tona kadar malzeme bağlanabiliyor ve x,y,z sırasıyla 800-850-1050 mm hareket kabiliyetine sahip. 15.000 devir 526 Nm torklu spindle ya da 8.000 devir 1088 Nm torklu spindle ve 12.000 devir spindle alternatifiyle sunuluyor. Tüm eksenlerde 60 m/dk hızlara sahip model, 60 takım magazini standart olarak sunuyor.

23 ton civarında bir ağırlığa sahip bir makineden söz ediyoruz. En önemli özelliği hassasiyetlerinin oldukça yüksek olması. Özellikle doğrusal eksenlerde yani X, Y, Z eksenlerinde 800-850-1050 mm dediğimiz tam boyda pozisyonlamada ± 2 mikron, tekrarlamada da ± 1 mikron hassasiyete sahip. Bu çok önemli bir değer. B ve C ekseninde değerler ± 3,5 sn, tekrarlamada da ± 2 sn hassasiyetlere sahip. Tezgahlarda hareket boyu uzadıkça hassasiyetler düşmeye başlar, bunu göz önünde bulundurarak değerlendirdiğinizde Toyoda FH630SX-i 5Ax tezgahın tam boy hassasiyetleri kendi sınıfının en iyilerinden.

Tezgâhın özellikle uzman olduğu materyaller var mıdır?
Yüksek alaşımlı alüminyumlar, sertleştirilmiş çelikler ve titanyumda gücü nedeniyle oldukça başarılı bir makine.

Toyoda FH630SX-i 5Ax hangi sektörlerde, neden tercih ediliyor?
Özellikle havacılık sektöründe çok tercih ediliyor. Havacılık sektöründe bazı özel parçalar bu gibi makineler için çok uygun. Örnek olarak Türkiye’ nin önde gelen havacılık şirketlerinden birinde bu modelin muadili 5 adet tezgahımız var. Bu tezgahlarda sivil/ savaş helikopter ve uçaklarının parçalarını işliyorlar.

Toyoda FH630SX-i 5Ax 5 Eksen Yatay İşleme Merkezi ile 1,5 Tona Kadar Malzeme, Yüksek Hassasiyetle İşlenebiliyorİlginizi Çekebilir

BROTHER SPEEDIO Serisi İşleme Merkezlerinin Enerji...
Brother Sınıfında Öncü Olmaya Devam Ediyor
Tezmaksan Yenilenen Modelleri İle 3T Fuarı'ndaydı...