BROTHER SPEEDIO Serisi İşleme Merkezlerinin Enerji Verimliliği Avantajları

1985 yılında ilk Tapping Center tezgahını üreten dünya devi Japon BROTHER firması 35 yıllık geçmişinde bir çok ilke imza attı. Her geçen gün yenilikleriyle sektöre değişik ufuklar açan Brother Speedio serisi işleme merkezleriyle sektördeki rekabeti ve verimlilik anlayışını bambaşka bir boyuta taşıdı.

BROTHER SPEEDIO Serisi İşleme Merkezlerinin Enerji Verimliliği AvantajlarıBilindiği üzere imalatta en önemli maliyet kriterlerinden biri kullanılan enerjidir. Elektrik enerjisi tüm dünyada üretimi ve kullanımı yüksek maliyetli ve çevresel etkileri kötü bir enerji türüdür. Bu nedenle BROTHER ürünlerini geliştirirken çevresel etkileri de göz önüne alarak doğaya ve kullanıcıya en düşük seviyede zararlı olacak etkenleri göz önüne almaktadır. Bu nedenle de işleme merkezleri üretiminde elektrik sarfiyatını şu an en aza çeken SPEEDIO serisini geliştirmiş ve dünyaya sunmuştur.

SPEEDIO serisi işleme merkezleri nasıl ve neden enerji tasarrufu sağlıyor?
SPEEDIO serisi makinelerimiz öncelikle “Güç Rejenerasyonu” ilkesiyle kısmi enerji geri kazanımı elde etmektedir. IPM tipi iş mili motoru kullanarak çok hızlı tepkime süreleri yakalar ve yüksek verimlilik sağlar. Bununla birlikte üretilen parça başına çevrim süresi azaltıldığından doğrusal olarak güç tüketimini de bu tip tezgahlar içinde en aza indirmektedir. Kütlesel olarak güçlü ama küçük hareketli parçalar sayesinde sürtünmeyi de düşürür. NC’de düşük güç tüketimli CPU kullanır ve soğutma fanı ihtiyacı da duymadığından enerjinin en çok sarf edildiği yerlerden biri olan NC ünitede de sarfiyatı en düşük seviyeye çeker.

BROTHER SPEEDIO Serisi İşleme Merkezlerinin Enerji Verimliliği Avantajları
Yine NC ünitede LCD arka aydınlatma ve makine içinde LCD aydınlatmalar kullanır ki bunların tümü makine belli bir süre kullanılmadığında otomatik kapanma fonksiyonu ile donatılmıştır.

Brother’ın gerek önceki modelleri gerekse şu an piyasada mevcut neredeyse tüm muadil ürünlerde, enerjiyi durduğunda ısı olarak çevreye yayan, yani kaybeden motor türleri kullanılmaktadır. Oysa Brother SPEEDIO serileri, kullanılan IPM motorlar sayesinde durduklarında açığa çıkan enerjiyi “Güç Rejenerasyonu” teknolojisiyle elektrik gücü olarak tekrar kullanırlar. Brother SPEEDIO serileri 60 sn’lik bir işleme döngüsünde (örneğin kılavuz çekme) ortalama %66 daha düşük elektrik sarfiyatı yaparlar.

BROTHER SPEEDIO Serisi İşleme Merkezlerinin Enerji Verimliliği Avantajları

 İlginizi Çekebilir

Endüstrinin Rotasını Bu Fuar Belirliyor
“KAPASİTEMATİK kiralayarak üretim kapasitesini ve ...
Makineye Rekor Talep