Covid 19 Döneminde Gün ve Saat Sınırı Olmaksızın Facetime ile Uzaktan Servis Hizmeti Verdik

Covid 19 Döneminde Gün ve Saat Sınırı Olmaksızın Facetime ile Uzaktan Servis Hizmeti Verdik

Tezmaksan Müşteri İlişkileri ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Ayfer Soygüzel: “Tezmaksan bu dönemde kendi müşterisi olup olmadığına bakmaksızın tüm sanayiye kesintisiz hizmet etmeyi hedefledi. Tüm sanayi çalışanlarına sağlanan bu makine arıza destek ile geçtiğimiz ay 150’den fazla servis çağrısına uzaktan çözüm sağlayarak gün ve saat sınırı olmaksızın hizmet verdik.”

COVID 19 döneminde Tezmaksan servis ekibi olarak, ekibinizin yönetimi ve şirketinizin bu dönemde aldığı önlemler ile ilgili neler söylersiniz?

COVID döneminin başlangıcı olan Mart ayından itibaren çeşitli önlemler aldık, öncelikle ofisteki günlük ekip toplantılarımızı internet üzerinden düzenleyerek iş planını yaptık. COVID öncesi sabah ofiste bulunan saha ekibimizi, servis operasyonlarımız için doğrudan evden sahaya yönlendirme kararı aldık. Yedek parça siparişlerini ise acil durumlar hariç haftanın belirli günlerinde merkez depo sevkiyatı sağlayacak şekilde belirledik. Müşterilerimizin taleplerine destek veren teknik ekibimiz de bu dönemde saat sınırı olmaksızın evden çalışmaya devam etti.

FACETIME İLE UZAKTAN VİDEO GÖRÜNTÜLÜ ARIZA TESPİT HATTINI ÜCRETSİZ OLARAK HİZMETE AÇTIK

Tezmaksan bu dönemde kendi müşterisi olup olmadığına bakmaksızın tüm sanayiye kesintisiz hizmet etmeyi hedefledi. 2019 yılında yeni CRM projesi kapsamında tüm teknik destek ve servis ekibinde yenilemiş olduğu iPhone XR mobil cihazlarıyla servis taleplerine hızlı destek verebilmek için Facetime ile uzaktan video görüntülü arıza tespit ve çözüm hattını ücretsiz olarak hizmete açtı. Özellikle uzaktan giderilebilecek arızaları hedefleyen bu hizmet ile müşterinin makinasında meydana gelen problemi gerçek zamanlı çözerek zaman kaybını önledik. Tüm sanayi çalışanlarına sağlanan bu makine arıza destek ile geçtiğimiz ay 150’den fazla servis çağrısına uzaktan çözüm sağlayarak gün ve saat sınırı olmaksızın hizmet verdik. Tezmaksan web sayfasında servis talebinde ilgili “Uzaktan bağlantı ile arıza tespiti ve çözümü” seçeneğine tıklayan veya servis whatsapp ile iletişim kuran tüm makine kullanıcıları teknik uzmanlarımız tarafından görüntülü arandılar. Sorunu tespit edilip yine aynı yöntemle müdahale ve destek sağlandı.

SAHA DESTEKLİ SERVİS HİZMETLERİMİZİ KESİNTİSİZ SÜRDÜRDÜK

Müdahale gerektiren servis hizmetlerimizde ise müşterilerimizin ve çalışanların sağlığını koruyacak tüm önlemleri alarak standart ücret politikamızı değiştirmeden servis randevusu oluşturup tüm Türkiye’de saha destekli servis hizmetimizi de kesintisiz sürdürdük. Burada kesintisiz acil hizmet için gerekli tüm izinler destek ekibimiz ile hızlıca sağlanarak şehirlerarası seyahat ve sokağa çıkma yasaklarında sanayicinin üretimine devam etmesini sağladık.

Haziran ayında kısmi olarak ofis çalışmaları destek ve yönetim ekibimiz için başlarken, saha ekibi aynı şekilde evden çalışmasını sürdürdü. Özellikle Tezmaksan’ın 2014 yılından itibaren kullanmaya başladığı ve özel olarak geliştirilen mobil servis programı bu süreçte servis hizmetlerinde raporlama konusunda bir aksaklık yaşanmasına engel oldu.

EĞİTİMLERİ İNTERNET ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRDİK

Türkiye’de beş bölge ofisi bulunan servis ekibimiz için, 2019 yılında eğitim merkezimizde yerli ve yurt dışındaki çözüm ortaklarımız ile 40’tan fazla özel eğitim düzenledik. Bu eğitimler saha ekibinin iş yoğunluğunun daha az olduğu COVID 19 dönemi başlangıcı olan Mart-Nisan aylarında internet üzerinden daha zengin içeriklerle oluşturuldu. Yine aynı aylarda tüm ekip internet üzerinden koordinasyon içinde olarak ileriye dönük projelerimizde bilgi desteği sağlayacak geliştirmeler yaptık ve halen de yapmaktayız.

Bu döneme ilişkin diğer firmalar ile paylaşabileceğiniz örnek uygulamalarınız neler?

Sektöründe en son teknolojiyi ilk uygulayan öncü firma Tezmaksan, servis hizmetlerini müşteri memnuniyet odaklı olarak sunuyor. Mart ayından bu yana tüm Türkiye’deki müşterilerine kesintisiz servis hizmeti yanında yedek parça akışını da sorunsuz sağladı. Evden çalışma sırasında ekibinin yönetimini ve tüm taleplerin cevaplanmasını, internet bağlantısını kullanan güçlü ve teknolojik yapısı ile sıkıntısız olarak geçirdi. Bu süreçte teknolojik projelerine daha da ağırlık veren Tezmaksan, geleceğe yönelik olarak son teknolojileri kullanan yeni projeler geliştirmeye devam ediyor.İlginizi Çekebilir

Robot İstilası
Makine kiralamada talep dörde katlandı
TEZMAKSAN, çocuklara hayalini üretme fırsatı veren...