Kişisel Verilerin Korunması amacıyla Aydınlatma Beyanını okudum.
E-posta ve SMS ile bilgilendirmeyi kabul ediyorum.

BAKIM & ENDÜSTRİ 4.0

BAKIM & ENDÜSTRİ4.0 » CNC & ENDÜSTRİ4.0 Kestirimci Bakım, makine ve ekipmanlarının özel test ve ölçüm cihazları ile belli sürelerde kontrol altında tutularak tezgahlarda oluşabilecek arızaların önceden tespit edilmesi ve buna bağlı olarak üretim kaybı , işgücü kaybı ve enerji sarfiyatının azaltılmasını sağlamaktır. Kestirimci bakım "check-up" ile göstergelere bakarak makinenin sağlığını anlamak ve buna göre düzeltici müdahaleler yapmaktır. Makinelerin sağlığını anlamak için çeşitli parametreler; titreşim, sıcaklık, nem, makine yağı içindeki metal partikülleri, basınç, gürültü,elektrik akım değerleri ölçülür. Ölçülen veriler incelenerek makinenin neresinde nasıl bir arıza olma olasılığı bulunduğu anlaşılabilir.

* Ekipman Maliyeti; Kritik bir arıza nedeniyle tüm ekipmanın değiştirilmesi yerine, arıza öncesi yapılan bakımlarile gerekli malzeme ve işçilik maliyetinin azaltılması.
* İşçilik Maliyeti; Veri ile güçlendikçe, sadece değişmesi gereken/ bakımı yapılması gereken malzemelerin değişiminin yapılması.
* Makine Çalışma Süresi; Duruşların sadece “planlı duruş” olarak şekillenmesi sayesinde, "plansız duruşlardan" işletmenizi koruma.
* Güvenlik; Kestirimci Bakım ile potansiyel problemler ön görülerek, çalışanlar için daha güvenli bir çevre oluşturulur.