ENTA Otomotiv Firma Sahibi Tamer Aytekin:“Kiralama hizmeti, riski minimize ediyor”

ENTA Otomotiv Firma Sahibi Tamer Aytekin: “Piyasa şartları ve dolar avro kuru sürekli değişken olduğundan kesinleşmeyen ama yapmak istediğimiz projeler için gerekli makineleri kiralamak satın almaktan daha mantıklıydı çünkü böylece riski minimize ediyorduk.”

ENTA’dan kısaca bahsedebilir miyiz?
Enta 2008 yılında kuruldu. 2014 yılında müşteri talepleri doğrultusunda makine parkurumuzu kurduk ve otomotiv yedek parça sanayisine hizmet vermeye başladık.

Kiralama hizmeti almaya nasıl karar verdiniz?
Tezmaksan sektöründe lider bir firma, bunu herkes biliyor. Teknik servis olarak çok iyiler, makine parkurları zengin. Rakip firmalara göre hizmetlerinde çok özverili ve itinalılar. İhtiyacımız olan hizmeti fazlasıyla alacağımızı düşündüğümüz için Tezmaksan’ı tercih ettik.

Tezmaksan’ı neden seçtiniz? Kaç yıldır hizmet alıyorsunuz?
Tezmaksan ile üretim tesisimizi kurduğumuz günden beri çalışıyoruz. 2014’te Tezmaksan ile başladık ve hala devam ediyoruz. Bizim için bir çözüm partneri Tezmaksan, kiralama hizmetinden personel eğitimine kadar pek çok hizmet alıyoruz. Rayfeng RC-42 CNC Otomat Torna tezgahının kiralamasını yaptık, makinenin performansından da kiralama hizmetinden de oldukça memnunuz.

Kiralamanın hangi avantajları size cazip geldi?
Piyasa şartları ve dolar avro kuru sürekli değişken olduğundan kesinleşmeyen ama yapmak istediğimiz projeler için gerekli makineleri kiralamak satın almaktan daha mantıklıydı çünkü böylece riski minimize ediyorduk. Kiralamanın pek çok avantajı bulunuyor. Bunlardan biri makinelerin bakımları veya ortaya çıkabilecek sorunlarıyla Tezmaksan’ın hemen gelip ilgilenmesi diyebilirim. Bu da oldukça önemli bir artı. Zaten Tezmaksan bizim ikinci ailemiz gibi… Personellerimizi Tezmaksan Akademi’de eğitime gönderiyoruz, bazen stajyerlerimizi bile eğitimlere yolluyoruz. Aldığımız hizmetlerden son derece memnunuz.İlginizi Çekebilir

Makine kiralama ile 12.5 milyon dolar tasarruf sağ...
Tezmaksan Akademi’den 67 farklı eğitim!
Tezmaksan'dan Meslek Lisesi Öğrencilerinin Geleceğ...