“Frontier yerli testere ile kesme hızımız yüzde 100 arttı”

Genel Müdür Yılmaz Doğan: “Tebdil-i mekanda ferahlık vardır dedik ve fabrikamızı İstanbul’dan Tekirdağ Malkara’ya taşıdık. Yepyeni bir fabrikada, TEZMAKSAN teknolojilerinin boy gösterdiği üretim alanının en yeni üyesi Frontier Yerli Testere oldu. Frontier testeresinin özellikle hızı bizi etkiledi. Hızın yanı sıra kalite ve hassasiyeti de beklentimizin çok üzerinde… Frontier testeresi ile kesim sürelerimiz yüzde 100 hızlandı. Bu teknoloji, dört tane şerit testereye bedel…”

Firmanızdan bahsedebilir misiniz?

Doğan Otomotiv, 1992 yılında İstanbul’da benim tarafımdan kuruldu. Zira 10 yaşından beri sanayinin içindeyim. Bugün Doğan Otomotiv olarak bünyemizdeki CNC ve üniversal tezgahlarda, başta otomotiv olmak üzere inşaat, beyaz eşya, çelik eşya, makine ve tarım gibi sektörlere hassas ve rijit talaşlı imalat yapıyoruz.

Son olarak TEZMAKSAN’dan Frontier’in yerli testere tezgahını temin etmişsiniz…

Parkurumuzda pek çok TEZMAKSAN markası var. TEZMAKSAN’ın Tezsan’ın yetkili bayisi olduğu yıllardan bu yana tanıyor ve birlikte çalışıyoruz. TEZMAKSAN’ın iş yapış şeklini, müşterisine yaklaşımı ve sundukları teknolojileri yakından biliyoruz. Haliyle süregelen “TEZMAKSAN, işe uygun olmayan bir tezgah sunmaz” algısı var. Frontier yerli testereyi aldık çünkü termin süresi kısaydı ve teknoloji de oldukça cazip geldi.

Memnun musunuz Frontier’in yerli testeresinden?

Frontier testeresinin özellikle hızı bizi etkiledi. Hızın yanı sıra kalite ve hassasiyeti de beklentimizin çok üzerinde… Kesim sürelerimiz yüzde 100 hızlandı. Bu teknoloji, dört tane şerit testereye bedel… Kesme çapını 20 mm’ye kadar indirmek de mümkün. Henüz 10 gündür kullanmamıza rağmen zamandan kazandırması, yüzde 100 kesme artışının yaşanması ve kesme kalitesinin artması oldukça etkileyici. Üstelik gümrükte uzun süre tezgah beklememenin rahatlığı da cabası…İlginizi Çekebilir

Anadolu'da gençleri CNC ustası yapıyor
Tezmaksan " 8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nü Özel Bir...
Adıyaman Üniversitesi, Goodway GS2800M ile kendi e...