GÜLMAK: “FPT ile müşteri portföyümüz gelişecek”

GÜLMAK Firma Sahibi Osman KUL: “5 eksenli FPT tezgahımızla daha hassas iş yapmaya hazır hale geldik ve önümüzdeki dönemde rakiplerimize göre daha avantajlı duruma geçip müşteri portföyümüzü geliştireceğimizi düşünüyoruz”

Gülmak olarak müşterilerinize sunduğunuz spesifik teknoloji nedir?
Fason iş yapma anlamında çok özellikli bir firmayız. İsmimiz Gülmak Torna olarak geçiyor ancak makine parkurumuz geniş. Özellikle havacılık sektöründe rakiplerimizde olmayan nitelikli tezgahlarımız var. Beşikten 5 eksenli, tabla ve kafadan 5 eksenli, FARO ölçüm tezgahı gibi fonksiyonel pek çok ekipmanımız bulunuyor.

Tezmaksan ile yollarınız nasıl kesişti? FPT tezgahını tercih etme fikri nasıl oluştu?
Tezmaksan ile FPT tezgahı almak istediğimiz için yollarımız kesişti. Bu tezgahların üreten firma, garanti süresi boyunca servisini de kendisi vermek istiyor. Tezmaksan’ı bu süreçleri bizim adımıza kendisi çözdüğü için tercih ettik.

Üretim ortamınızda FPT tezgah ile birlikte neler değişti?
5 eksenli FPT tezgahımızla daha hassas iş yapmaya başladık ve rakiplerimize göre daha avantajlı duruma geçtik çünkü bu tezgahlarda olabilecek işleri yapar hale geldik; Çok daha hassas ve fonksiyonlu işler yapabiliyoruz. Önümüzdeki dönemde müşteri portföyümüzde bir değişiklik olacağını da düşünüyoruz. 5 eksenli tezgahımıza uygun daha spesifik işler yapacağız. Şu an bir geçiş dönemi yaşıyoruz.

Tezmaksan’dan başka hizmetler de alıyor musunuz? Kiralama, bakım-onarım gibi…
Tezgahlarımızın garanti süreleri dolduğunda mutlaka bakım anlaşmalarımız olacak. Parkurda.com’a katıldık. O platformdan yeni işler bekliyoruz. Örneğin 5 eksenli makinemiz olduğunu, arama yapan firmalar listelediklerinde görebilecekler. Bu şekilde bize 5 eksene ihtiyaç duyan hassasiyette işler verebilecek müşteriler ulaşacak.İlginizi Çekebilir

"Anadolu'da gençleri CNC ustası yapıyor"
Tezmaksan Akademi ile OSTİM Teknik Üniversitesi gü...
FPT'den Yeni Dinox ve Castel Terus Modelleri ile A...