İntaş, Kaoming ve Hummer Yatırımları İle Maksimum Verim Ve Hassasiyete Ulaştı

İNTAŞ MAKİNA İŞLETME MÜDÜRÜ <br> SERVET İNCE

İNTAŞ MAKİNA İŞLETME MÜDÜRÜ
SERVET İNCE

1977 yılında Mehmet İNCE tarafından, Gaziantep Örnek Sanayi'de Küsget Bölgesinde 2500 m² kapalı alan içerisinde kurulan İNTAŞ, her türlü makina yedek parçaları, direk amaca özel makina imalatları yaparak makine sanayisine hizmet vermeye devam etmektedir.

1977 yılında İNTAŞ markası ile ilk üretim olarak ağaç işleme makinaları, 1981 yılında un fabrikaları için makineler ve ülkemizde de ilk olarak halı dokuma makineleri üretimini gerçekleştirmiştir. 1992 yılında çimento fabrikaları ve eş değer kuruluşlara döner fırınlar için pnömatik otomasyon sistemli tuğla örme makineleri üretimine başladı. Üretilen makinelerin yedek parçalarının dünya standartlarında olması için maksimum hassasiyet gösteren İntaş, kalite, estetik ve kullanım kolaylığı yönünden yurt içi ve yurt dışı firmaların takdirini kazanarak tercih edilir bir marka haline geldi.
Üniversal takım tezgâhları parkuru ile imalatına devam eden, ancak hem gelişen teknolojiye ayak uydurmak, hem de işlerin de standart ve kaliteyi artırmak amacı ile 2010 yılında yeniden yatırımlarına başladı. İşleri gereği bağlanan parçaların büyük ve ağır tip olmasından dolayı, yapılan araştırmalar sonucunda, 1600x800x800 mm hareket kabiliyetine sahip, şanzumanlı fener mili  ile yüksek talaşlı işlerde kullanılmak üzere HUMMER VMC 1600 İşleme merkezini tercih etti. İşletme müdürü Servet İnce, HUMMER VMC 1600 İşleme Merkezi ile beraber tercih edilen 4.eksen (divizör) ile de açılı işlerde maksimum verim ve hassasiyete ulaştıklarını ifade etti.

İşletme müdürü İnce, tezgâhın firma parkuruna katılması konusunda, tezgâhtan önce firmayı tercih ettiklerini; Tezmaksan’ın sektöründe eski ve köklü bir firma olması, satış aşaması, öncesi ve sonrasındaki firma yaklaşımı, servis konusunda ve ulaşımda  sorun olmaması gibi özelliklerinden dolayı da bu tercihlerinde yanılmadıklarını, zaman içerisinde birebir yaşayarak teyit ettiklerini ifade etti.
İşletme müdürü İnce, CNC tezgâhlar ile üretime başladıktan sonra üretim kapasitelerinde hassasiyet ve kalite açısından artış sağladıklarını da sözlerine ekledi. Ayrıca, bu yıl itibari ile gelen daha küçük ebatlı işler için yine ağır tip bir makina olan KAOMING KMC 1100V tezgâhını tercih ettiklerini ve alınan bu makina ile işlerin daha da serileştiğini belirtti.
İlk ihracatını Batı Almanya'ya, daha sonra Pakistan, Kazakistan, Suudi Arabistan; Türkmenistan, Rusya gibi birçok ülkeye yapan İntaş, 2006 yılı içerisinde dünyada en son kullanımda olan lazer teknolojisini yurt dışından ithal ederek saç işleme sektöründe de Türkiye'de söz sahibi kuruluşlar arasına girmeyi başarmıştır.İlginizi Çekebilir

Teknolojiyi satın alma yerine kiralama dönemi
Mitsubishi MV2400S CNC Tel Erezyon ile mikron değe...
Konya da Sanayide Kadın Olmak paneli düzenlenecek...