İyi ki testerede, Everising CNC daireden yana tercih yapmışız

Birlik Oto Yan Sanayi Naci Çetiner: Yeni yatırımlar, yeni projeler ile üretimimiz kapasitemiz arttı. Parça kesimine yetişemez olduk. TEZMAKSAN’a ‘Kesmek için kallavi bir testere makinasına ihtiyacımız var’ dediğimizde Everising CNC daire testere tezgahını önerdiler. Aldık. En büyük avantajı, hızlı olması… Üretimde vakit nakittir, bilirsiniz. Everising CNC daire testere sayesinde malzeme artık kesilmek için beklemiyor. Tezgah malzemenin boyunu, tam ölçüye göre doğru ve standart olarak kesiyor. Zamandan ve maliyetten yüzde 10 kazandık. Kaliteyi de garantiliyor. Üstelik bizi ekstra bir işlem olan ‘boy tamamlama’ işçiliğinden muaf tutup bir operasyonun yükünden kurtarıyor. Hassasiyet gözetiyor. İyi ki CNC daire testerede, Everising’den yana tercih yapmışız.”

Firmanızdan bahseder misiniz? Neler üretmektesiniz?

Aslında üretimde pek eskiyiz. Firmamız 1968 yılında babamız tarafından kuruldu. Enerji, otomotiv, tarım, savunma sanayilerinde ve çeşitli sektörlerin üretiminde görev yapan, ağır iş makinelerinin hareketli parçalarının üretimi ve geliştirilmesi konusunda faaliyet gösteriyoruz. Dişliler, dişli kutuları, konik dişliler, sonsuz dişliler, zincir dişliler, spline dişliler…

Neden dişli üretiyorsunuz?

Çünkü pek çok sektörün vazgeçilmez parçası. Endüstrinin her alanında dişliler döner, inşaatlar dikilir, makineler yapılır, vinçler yükselir, yükler kaldırılır, yollar gidilir... Ya da tarım sektörünün verimlilik ve kapasite artış sorunlarını çözümlemeye odaklanmış olan tarım makineleri, yüksek performansa sahip dişli mekanizmalara ihtiyaç duyar. Karasal taşımacılığın yükünü çeken, ticari hayatın ülkelerin kılcal damarlarına yayılmasını ağır ticari araçlara borçluyuz. Ağır ticari araçların da dişlilerini üretiyoruz.

Doğaya saygılı, yenilenebilir enerji konsepti tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek daha çok tercih ediliyor. Son yıllarda ülkemizde giderek yaygınlaşan rüzgar santralleri, temiz enerji kaynağı olarak devletin de teşvik ettiği enerji üretim yöntemlerinden biri. Rüzgar santrallerinde de ürettiğimiz dişliler çalışıyor.

Savunma sanayinde her türlü, iklim ve arazi şartlarında tam performans gösteren donanım yaşamsal öneme sahiptir. Tehlike durumunda performansından şüphe edilecek bir araç telafi edilemeyecek zararlara yol açabilir. Bunun bilinciyle ve sorumluluğuyla savunma sanayinde de dişli ihtiyacını karşılıyoruz.

TEZMAKSAN ile nasıl tanıştınız?

TEZMAKSAN’la ilişkimiz CNC’lerin Türkiye’ye gelişine kadar uzanır. 1991 yılında ilk makinamızı aldık: Goodway’di. Zamanla makina parkurumuza yeni marka ve modellerde TEZMAKSAN teknolojileri eklendi. Hepsiyle sıkıntısız çalıştık. O teknolojilerle gücümüze güç kattık. En son aldığımız TEZMAKSAN teknolojisi: Everising CNC daire testere tezgahı. Şu anki gözdemiz.

Everising testere tezgahıyla aranız nasıl?
İşimizi müthiş kolaylaştırdı. Üretim hızı ve kapasitesi arttıkça hantal kalan manuel testere tezgahının yerine dinamik, yüksek teknolojili bir testere tezgahına ihtiyaç duyduk. Yeni yatırımlar, yeni projeler ile üretimimiz çok fazla. “Kesmek için kallavi bir testere makinasına ihtiyacımız var” dediğimizde Everising’i önerdi TEZMAKSAN. İkiletmeden aldık. En büyük avantajı, hızlı olması… Üretimde vakit nakittir, bilirsiniz. Everising sayesinde malzeme artık kesilmek için beklemiyor. Tezgah malzemenin boyunu, tam ölçüye göre doğru ve standart olarak kesiyor. Zamandan ve maliyetten yüzde 10 kazandık. Kaliteyi de garantiliyor. Üstelik bizi ekstra bir işlem olan “boy tamamlama” işçiliğinden muaf tutarak, bir operasyonun yükünden kurtarıyor. Hassasiyet gözetiyor.İlginizi Çekebilir


“TEZMAKSAN hızlı, doğru hizmet...
Maktek 1.Altın Pergel'de başvu...
Makineler İstiklal Marşı'nı sö...
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
Gizlilik Sözleşmesi ile Kişisel Verilerin Korunması amacıyla Aydınlatma metnini okuduğumu ve bu kapsamda kişisel verilerimin işlenmesini kabul ediyorum.
E-posta ve SMS ile bilgilendirmeyi kabul ediyorum.