Kapasitematik Kataloğu

KAPASİTEMATİK İLE MAKİNALARINIZIN ÖMRÜNÜ VE VERİMLİLİĞİNİ ARTTIRIYORUZ

Tezmaksan Makina AR-GE ekibinin geliştirdiği yazılım programı Kapasitematik ile işletme sahipleri internet olan her ortamdan makinelerini takip edebilecek.
Makina verimli çalışıyor mu? Ne zaman arıza verdi? Operatör tarafından doğru program kullanılıyor mu? gibi bilgiler, anında tablet veya cep telefonundan kontrol edilebilecek.
Bu sayede işletmeler hem zamandan hem maliyetten ciddi tasarruf edecek.

MALİYETLERİNİZ DÜŞECEK, KARLILIĞINIZ ARTACAK

Endüstri 4.0 dahilinde düşünülebilecek bu proje ile uzaktan erişim yaparak makinelerin anahtar öneme sahip verileri bir merkezde toplanıyor ve bu veriler rapora dönüştürülüyor. Uzaktan izleme ve verimlilik raporlama sistemi olan 'Kapasitematik' sayesinde CNC kullanıcıları ve işletmeler, mevcut makinelerini ölçebiliyor ve tarihsel trend analizlerini görebiliyor. Normal şartlarda bir işletme için hem maliyet hem de zaman açısından sorun olabilecek bu tür bir çalışmayı Kapasitematik ile tek bir tuşla tamamlamak ve takip etmek mümkün.

MAKİNANIZI NE KADAR VERİMLİ KULLANIYORSUNUZ?

Kapasitematik ile sadece makinanın değil, operatörün takibi de yapılabiliyor. Operatör makineyi doğru kullanıyor mu? Makineyi zorluyor mu? Doğru takım kullanıyor mu? Hangi programı seçmiş? Tüm bunlar, tablet, bilgisayar veya cep telefonu üzerinden görülebiliyor. Dolayısıyla makinanın en doğru ve verimli şekilde kullanılmasına olanak sağlayan Kapasitematik sayesinde işletmeler ciddi kara geçiyor.

KAPASİTEMATİK NEDİR ?

CNC üretim,takip ve verimlilik yazılımıdır. Makina verimliliğini analiz eden; hata ve problemleri anlık geri bildirim yaparak kullanıcısına raporlayan ve hatasız üretim çözümleri sunan bir sistemdir.
  • Planlı-Plansız tüm duruşların takibi sağlanır.
  • Kapasite eksikliklerinin yönetilmesini sağlar.
  • İyileştirme yapılması gereken noktalara odaklanmamızı sağlar.
  • KPI Yönetimi(Anahtar Performans Göstergesi)
  • Üretim adetleri
  • Planlı/Plansız duruş süreleri ve oranları
  • Sahadan Geri Bildirim Raporu: Üretim verilerinin analiz edilip geri bildirim sistem üzerinden karar vericilere anında raporlanabilmesini sağlar. Üretim verilerini arşivleyerek izlenebilirliğini sağlar.
Kapasitematik Teknolojisi Görsel-1

BASINDA KAPASİTEMATİK

KAPASİTEMATİK HAKKINDA MÜŞTERİLERİMİZ NELER SÖYLEDİLER ?