Samsung SMEC, değişen işleme ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşıladı

Exal Alüminyum Genel Müdürü Bülent Karlıkaya: “Parkurumuzdaki tezgahların yüzde 80’i TEZMAKSAN’dan. TEZMAKSAN, daima işe uygun tezgahları önerir. Bizim kalıp çaplarımız 150 mm- 750 mm arası. Presler gittikçe büyüyor. Kalıp çapları büyüdükçe, işleme ihtiyacı artıyor. Bu artan ihtiyaca yönelik TEZMAKSAN, Samsung SMEC’i önerdi. Tezgahı tanımıyorduk ama TEZMAKSAN’a güvendik. Artık 500 Kg’ın üzerinde parça işleyebiliyoruz. Hiçbir sıkıntısını görmedik. Gayet memnunuz ve rahatlıkla bu teknolojiye referans oluruz.”

Firmanızdan bahsedebilir misiniz?

Eksal Alüminyum, 1998 yılında Alman Haarmann grubu ortaklığı olarak kurulmuştur. 2010 yılında bütün hisseleri Türkiye alarak devam etti. Alüminyum ekstrüzyon sektörüne kalıp imalatında hatırı sayılır firmalardan biriyiz. Firmamızın misyonu, müşterilerimize mevcut en yüksek endüstri standartlarına uygun olarak alüminyum kalıpları üretmektedir.

Nerelere üretim gerçekleştiriyorsunuz?

Hedef kitlemiz iç piyasadır. Türkiye’deki üreticilere hizmet veriyoruz. Ancak yüzde 12 oranında da ihracat gerçekleştiriyoruz.

Makine parkurunuzda başı TEZMAKSAN teknolojileri çekiyor.

TEZMAKSAN, firmamız kurulduğundan beri CNC konusunda ana tedarikçimiz. Parkurumuzdaki tezgahların yüzde 80’i TEZMAKSAN’dan. Hizmet kalitesinin yüksekliği, ulaşılabilirliği; firmayı bizim için daha da özel bir yere taşıdı. Çözüm için büyük gayret sarf ediyor. Sattığı markanın arkasında olan firma, işe uygun olmayan bir tezgahı da önermiyor.

Hangi markalarınız var?

TEZMAKSAN, takım tezgahları konusunda sektörde en tecrübeli ve hatırı sayılır firmaların başında geliyor. İş ilişkilerimiz 2010 yılından sonra yoğunlaştı. Üretimimizin artmasıyla daha fazla teknolojiye yatırım yapma ihtiyacı duyduk. Çünkü tasarım ve imalatı, yüksek teknolojili makina ve ekipman kullanılarak yapmaktayız. Böylece TEZMAKSAN’dan Everising testere tezgahı, First, Goodway, Toyoda tezgahları da temin ettik. Son olarak da Samsung İşleme Merkezi (SMEC) parkurumuzda yerini aldı.

Ya satış sonrası hizmetler?

TEZMAKSAN ile güvene dayalı bir iş ilişkimiz var. Tezgahlarda bir arıza meydana geldiğinde TEZMAKSAN hemen müdahale ediyor. Servis kalitesine inancımız tam… Bugüne kadar TEZMAKSAN’ın çözemediği bir arızaya tanık olmadık. Firmanın sadece esnaflık değil, mühendislik birikimi de üst düzeyde. Üstelik parkurumuzda, sadece kendi tedarik ettiği markaların değil, tüm tezgahlarımızın periyodik bakımını da TEZMAKSAN üstlendi.

Memnun musunuz SMEC’ten? Hangi çözümleri sundu size?

Bizim kalıp çaplarımız 150 mm-750 mm arası. Presler gittikçe büyüyor. Kalıp çapları büyüdükçe, işleme ihtiyacı artıyor. Bu artan ihtiyaca yönelik TEZMAKSAN, Samsung SMEC’i önerdi. Tezgahı tanımıyorduk ama TEZMAKSAN’a güvendik. Zaten belirttiğimiz gibi, TEZMAKSAN daima işe uygun tezgahları önerir. Artık 500 Kg’ın üzerinde parça işleyebiliyoruz. Hiçbir sıkıntısını görmedik. Gayet memnunuz ve rahatlıkla bu teknolojiye referans oluruz.İlginizi Çekebilir

TİAD/Aydoğdu:ABD'ye rağmen sektörün ihracatı yüzde...
Sanayide teknoloji kiralama dönemi
Otomotiv sektöründe "teknoloji kiralama" dönemi