Schabmüller Automobiltechnik GmbH SW yatırımı ile PORSCHE Macan modelinin dökümden üretilen Akson parçalarında istediği hassasiyeti yakaladı

Schabmüller, 2013 yılından bu yana Porsche Macan araçlarının aksonlarını üretmektedir. Üretimdeki hedeflerini, SW ‘nun üretimde zor parçalara meydan okuyan modelleri olarak bilinen BA W06-22 ve BA one6 ile ile yakaladı.

Özellikle parça üzerindeki kaz boynu ve yan deliklerdeki dar toleranslardaki haftalık 1700 adet parça hedefini, SW firmasının engin tecrübesi ile kolaylıkla sağladı.

Çünkü yüksek adetli ve dar toleraslı işlerde çok iş milli ve bir bağlamada birçok yüzeyi işleme gerektiren üretimlerde, SW biçilmiş kaftan... 

Ayrıca SW fikstürde, pnömatik temas izleme sistemi ile yanlış parça bağlama ihtimalini de ortadan kaldıran sistemi ile hatasız işlem yapabiliyor. Eksenlerdeki lineer tahrik sistemi de, vidalı millere oranla çok daha uzun vadede hassas işleme imkanı sağlıyor.

SW ‘nin anahtar teslim proje olarak sunduğu modellin teknik özelliklerine kısaca göz atarsak ;

En hızlı işleme merkezlerinden: BA W06-22

600 mm iş mili tabla mesafesiyle 2,75 saniyede takım değiştirme, 0.7 saniyede 17.500 devire çıkma ve 2,5 G ivmelenme özellikleriyle sınıfının en hızlılarındandır. Yekpare gövde tasarımı ile en hassas işlerin üstesinden gelir.

BA one6

Pozisyonlama toleransı < 0.005 mm olan bu model alüminyum ve titanyum gibi manyetik olmayan parçaların işlenmesi için tasarlandı. 600x650x600 mm ebatlarında parçaları rahatlıkla işleyebiliyor. 5 mikron pozisyonlama hassasiyeti ile 2,5 saniyede talaştan talaşa takım değiştirebiliyor.

Sonuç olarak;

4,5 yıldır durmadan makinaları çalıştırarak ekstra kazanç sağlamış olan Schabmüller Automobiltechnik GmbH ,2019 yılında Audi için yıllık olarak 680 bin adet silindir kapağı üretmek için açacağı yeni bölümüne şu anki mevcut 21 SW tezgahının yanı sıra, tam otomasyonlu 17 adet daha SW işleme merkezi ekleme planları var.İlginizi Çekebilir

Torna ile Şekillenen Hayatlar Semineri
Makinenizi kiralayın, vergi ödemeyin
Daha Çok İstemeliyiz