Selim Makina var oldukça TEZMAKSAN 'la iş birliği büyüyerek devam edecek

Selim Makina Genel Müdürü Mithat Matkap: “1987’den beri tarım v e LPG sektörlerinde yedek parça ve yan sanayicilik alanında çalışıyoruz. 1991 yılıydı. Manuel tezgahlardan CNC tezgahlara geçiş başlamıştı. İlk CNC tezgahımızı TEZMAKSAN’dan tedarik ettik. TEZMAKSAN ulaşılabilirlik, yaygın servis ağı ve samimi yaklaşımlarıyla müşterisini güçlendirirken TEZMAKSAN Akademi’deki faaliyetleri ile de sektörde fark yaratıyor. Bir üreticinin, tedarikçisinden ana talepleri: Hızlı servis, zamanında teslim, işe göre makine önerileri, eğitimi ve ekipman desteği… TEZMAKSAN, beklentileri karşılamak konusunda Türkiye’de lider, lokomotif firmadır ”

Üretim hayatına nasıl atıldınız? Hikayesini paylaşır mısınız?
Selim Makine, 1930 yılında merhum makasçı Selim Matkap tarafından Antakya’da küçük bir demirci esnafı olarak faaliyete geçti. 1987 yılına kadar sıcak demir, karyola, torna tesviye ve kaynak işleri alanında faaliyet yürüttü. 1987 yılında Makasçı Selim Usta’nın çocukları, işte bu aile şirketini kurdular.
Bu köklü firma neler üretiyor?
1987’den beri tarım ve LPG sektörlerinde yedek parça ve yan sanayicilik alanında çalışıyoruz. Ağırlıklı olarak ihracat yapıyoruz. On iki ülkeye ve onların üzerinden de 30 ülkeye ihracatımız var.
TEZMAKSAN ile kadim çözüm ortaklığınızı bir de sizden dinleyebilir miyiz?
1991 yılıydı. Manuel tezgahlardan CNC tezgahlara geçiş başlamıştı. İlk CNC tezgahımızı TEZMAKSAN’dan tedarik ettik. O tarihten bu yana, iletişimimiz de ilişkimiz de kat be kat güçlenerek devam etti.
TEZMAKSAN Teknolojileri, üretim gücünüze neler kattı?
TEZMAKSAN’ın teknolojiye adaptasyonumuz konusunda çok ciddi ve değerli katkıları oldu. Sundukları teknolojinin kalitesi arttıkça bizim de üretim kalitemiz paralel olarak arttı. TEZMAKSAN, sadece bizim değil tüm sektörün büyümesine inanılmaz katkılar sağladı. TEZMAKSAN ulaşılabilirlik, yaygın servis ağır ve samimi yaklaşımlarıyla müşterisini güçlendirirken TEZMAKSAN Akademi’deki faaliyetleri ile de sektörde fark yaratıyor.
Bir üreticinin, tedarikçisinden ana talepleri nedir? TEZMAKSAN bu talepleri karşılıyor mu?
Hızlı servis, zamanında teslim, işe göre makine önerileri, eğitimi ve ekipman desteği… TEZMAKSAN, beklentileri karşılamak konusunda Türkiye’de lider, lokomotif firmadır.
Parkurunuzda 30 adet GOODWAY GLS 200 var, 4 adet FINETECH dik işleme de temin etmişsiniz. En son GOODWAY SW42 kayar otomat parkurunuzdaki yelpazeye eklenmiş…
Hepsi işimize en uygun modellerdi. TEZMAKSAN işe uygun teknoloji sunar, biz de temin ederiz. Genellikle projelerimizde TEZMAKSAN ile fikir alışverişi gerçekleştiriyoruz. Mühendislik birikimi ile doğru teknolojiyi seçmek hususunda hakkaniyetli olarak yönlendiriyorlar. Selim Makina var oldukça TEZMAKSAN ile işbirliği büyüyerek devam edecek.İlginizi Çekebilir

Stokçular Üretim ve ihracata darbe vuruyor
Goodway ve Dahlih Yatırımlarımızla Üretim Kapasite...
Normalleşmeye inovatif katkılar