Smec CNC İşleme Merkezi Takım Tezgahları

Smec


Makina ve iletişim sektöründe dünyanın en büyük markalarından olan ,1999 yılında da  takım tezgâhları ve endüstriyel robotlar konusunda üretim yapan SMEC,  bugün 15,000 metre karelik üretim tesisi, 7 milyon dolarlık sermayesi ve 250’nin üzerinde çalışanı ile makina sanayi sektörüne 20 yılı aşkın süredir hizmet vermeye devam etmektedir. Üretiminin %57,3’ünü CNC tornalar, %31,8’ini işleme merkezleri, %5,8’ini Robotlar ve kalan %5,2’sini ise özel amaçlı uygulamalar kapsamaktadır.

İlk modellerini dünyanın bilinen ve önde gelen Japon firmaları ile patent anlaşmaları yaparak tasarlayan SMEC farklı sektörlere yönelik üretimini yaptığı CNC torna tezgahları aşağıdaki şekilde sınıflanabilir;

  • High speed Lineer kızaklı modeller
  • Ağır tip (Heavy-duty) ve kutu kızaklı modeller
  • Kompleks parçaların (Motor, Medikal, havacılık vs.) işlenmesi için uygun C,Y eksenli ve karşı aynalı modeller
  • Özel amaçlı Gang tipi dikey  modeler

CNC dik işleme merkezleri ise;

  • Yüksek verimlilikte ve hızlı işlenmesi gereken küçük parçalar için modeller,
  • Kutu kızaklı Yüksek hassasiyette işleme gerektiren parçalar için modeller,
  • Kutu kızaklı Yüksek hassasiyetteki  kalıp işleri için modeller,
  • Uzun işleme boyuna sahip ve özellikle LCD tv kasaları için üretilen modeller,

Smec, yapay mafsal, medikal parçalar ve türbün kanadı işlenebilmesi için yüksek hızda 5 eksenli tezgahlar, 4 kat daha hızlı CNC torna tezgahları, robot yüklemeli CNC tornalar, büyük motor parçaları ve kalıplar için 5 yüzey İşleme kapasiteli tezgahlar ile yüksek hızda M/Center (30,000 rpm), küçük motor parçaları ve elektrikli arabalar için iki kat daha hızlı delik delme ve kılavuz çekme tezgahlarının üretimlerini tamamlamayı hedeflemektedir.

Robotlar kategorisinde de LCD panel taşıyan Clean Robot, 15 kg taşıma kapasiteli, 7eksenli Multi-Joint Robot, 6 eksenli endüstriyel robot, Cover Lay Kesici UV Laser Sistemi bulunmaktadır.

En büyük ürün kategorileri CNC torna ve işleme merkezi olan SMEC 60’ın üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır ve Amerika’da en büyük pazara sahiptir. İngiltere, Polonya, Çin, Türkiye, Kore, Japonya, Güney Afrika, Amerika, Şili, Almanya, İtalya başta olmak üzere dünya genelinde 16 merkez satış ofisine, yurt içinde ise 4 merkez ofis ve 16 satış bayisi ile hizmet vermeye devam etmektedir.


KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
EĞİTİM TAKVİMİ

Machinetool Express