SNK CMV-100T CNC 5 Eksen İşleme Merkezi ile Tek Bir Bağlamada Büyük Parçaların Bütün İşlemeleri Yapılabiliyor

Tezmaksan VIP Müşteriler Yönetmeni Ersoy Murat BAHÇETEPE: “SNK CMV-100T CNC 5 Eksen İşleme Merkezi, tornalama kabiliyetiyle, sert metallerde oldukça başarılı olmasıyla, tek bir bağlamada büyük parçaların bütün işlemelerinin yapılabilmesi ile öne çıkan bir makine.”

SNK CMV-100T CNC 5 Eksen İşleme Merkezi ile Tek Bir Bağlamada Büyük Parçaların Bütün İşlemeleri Yapılabiliyor

SNK CMV-100T CNC 5 Eksen İşleme Merkezi’ni kategorisindeki diğer modellerden ayıran teknik özellikler nelerdir? SNK CMW-100T, 5 eksenli bir işleme merkezi ama aynı zamanda tornalama kabiliyetine sahip bir makine. İki tipi mevcut. CMV 100 klasik 5 eksenli bir işleme merkezi, rakibi çok az olan CMV 100T ise tornalama kabiliyetine sahip olan modeli. Biraz büyük ölçekli olan bu makine, 1000 çapın üzerinde büyük parçaların bağlanıp gerek açısal işlemlerini gerekse tornalaması yapılabiliyor. Tezgahın en büyük özelliği, tek bir bağlamada bir parçanın bütün işlemelerini bitirebiliyor olması.

Japonya menşeli SNK, alanında dünyanın sayılı firmalardan biri ve özellikle havacılık sektöründe çok fazla tercih edilen, Avrupa ve Amerika’da çok sayıda makinesi bulunan bir marka. Makinenin tamamen döküm gövde olması, çelik konstrüksiyona sahip rakip makinelerin önüne geçmesini sağlıyor; çünkü döküm gövde her zaman bu tip makineleri daha rijit kılıyor.

Eksenlerde lineer cetveli standart olarak sunuyor. Fanuc 31-IB5 isimli 5 eksen simültane kontrol ünitesi kullanıyor. Diğer markalar 5 eksen simültaneyi opsiyon olarak sunmalarına karşın SNK bu özelliği standart olarak veriyor. Bu da yine modelin belirgin özelliklerinden biri.

SNK CMV-100T CNC 5 Eksen İşleme Merkezi ile Tek Bir Bağlamada Büyük Parçaların Bütün İşlemeleri Yapılabiliyor

Tezgahın özellikle uzman olduğu materyaller var mıdır?

Genelde sert materyallerde oldukça iyi. Gerek paslanmaz çelik gerekse sertleştirilmiş çelikler ve titanyumda SNK’nın tecrübeleri var, bu tecrübelerini müşterilerine çeşitli sunumlarla aktarıyor. Makine çok güçlü olduğu için özelikle sert metallerde çok başarılı. Bu yüzden havacılıkta ve savunma sanayide tercih edilen materyalleri, titanyumun çeşitli türevlerini, alüminyumun sert olarak tabir ettiğimiz 6000-7000 çeşitlerini çok rahatlıkla işleyebilen bir makine.

SNK CMV-100T hangi sektörlerde, neden tercih ediliyor?

Havacılık sektöründe, gemi yan sanayinde, özel makine gruplarında, inşaat makinelerine parça üretiminde, kısmen otomotiv endüstrisinde kullanılıyor. Avrupa ve Amerika’da savunma sanayinde tercih ediliyor. Türkiye için konuşursak, SNK, savunma sanayine makine satmıyor, Japon firmalarının genel tutumu bu yönde, bu konuda oldukça hassas davranıyorlar.

Ürünü İnceleİlginizi Çekebilir

Frontier VL-1270 Yüksek Hızlı Dikey CNC İşleme Mer...
Makinede 'zorunlu' ikinci el dönemi
Tezmaksan Akademi Kurumsal CNC Eğitimleri Devam Ed...