Takumi H10 ile istediğimiz yüzey kalitesi ve hassasiyeti elde ediyoruz

Genel Müdür Cengiz Conkara: “TEZMAKSAN, üreticinin işini kolaylaştırmak için hassasiyet gözeten ender firmalardan biri. Önerdiği TAKUMİ H10’u aldık ve bu teknolojinin hep olumlu taraflarını gördük bugüne kadar. Sağlam, rijit bir tezgah... İstediğimiz yüzey kalitesini ve hassasiyeti elde ediyoruz. Hizmetten yana da çok memnunuz. Doğru karar vermişiz.”

Bize firmanızdan bahseder misiniz?​

​​Firmamız 2009 senesinde kuruldu. Kolluk kuvvetlerine çeşitli modelde taktik kılıf imal ediyoruz. Unicorn markası altında tabanca kılıfı, kabza, av aksesuarları üretimi yapan firmamız; proje, tasarım, fizibilite, patent, marka tescili, kalıp ve üretim aşamalarını tamamladı ve tamamen üretime odaklandı. Yenilikçi teknoloji ile ürün üretim teknolojisine hız vererek yoluna devam ediyor.
Üretime nasıl atıldınız?

Üretici, zoru başarandır. Her şeyi ciddi paralarla ithal etmenin üzüntüsüyle atıldık bu işe. “Her şeyi ithal edelim” algısını kırmayı istedik. Üretimde değil ama pazarda zorlandık, çünkü 60 dolara gelen bir malzemeyi aynı kaliteyle ürettiğimiz halde, 6 TL’ye satmak konusunda çok zorlandık. Ama üretmek konusundaki ısrarımız kaliteyle birleşince, kısa zamanda iyi referanslar edindik.

Üretimde olmazsa olmazlarınız neler?

“Yerli sermaye” ile “yerli tasarım” konusunda hassasız. Firmamız, her geçen gün silah kılıfı modelleri üzerinde yenilik ve inovasyon yaparak daha şık ve kullanışlı ürünleri piyasaya sunuyoruz.

Bu inovasyonu nasıl sağlıyorsunuz?

Elbette teknolojiden aldığımız güç çok önemli… Katma değerli üretim için teknoloji yatırımlarımıza devam ediyoruz. Teknolojik yatırım demişken, TEZMAKSAN’la iletişiminiz nasıl? TEZMAKSAN’la ilişkilerimiz çok eskiye dayanıyor. Yatırımlarda sıkıntı yaşamamak için kurumsal bir firma ile çalışmak istedik. TEZMAKSAN bu konuda biçilmiş kaftan, hemen hemen hiç sıkıntı yaşamadık.

TEZMAKSAN’dan en son Takumi H10 almışsınız…

TEZMAKSAN henüz makine satmadan önce, teknik birikimiyle bizim ihtiyaçlarımıza destek oluyordu. Oysa TEZMAKSAN’dan hiç makinamız yoktu. Takumi almayı hiç düşünmemiştik. Sadece MAKTEK Avrasya 2016 Fuarı’nda TEZMAKSAN’ı ziyaret ettik. İhtiyaçlarımızı tam olarak anlattığımızda bize Takumi H10’u önerdiler. Makine fuarda değildi, üstelik ömrümüzde Takumi görmemiştik. Ama çalışan bir örneğinin olduğunu ve ziyaret edip görebileceğimizi belirttiler. Gerçekten de başka bir işletmede gidip gördük. Hemen karar verip aldık.

Memnun musunuz?

TEZMAKSAN, işe uygun olmayan tezgahı önermeyen; üreticinin işini kolaylaştırmak için hassasiyet gözeten ender firmalardan biri. Önerdiği tezgahı aldık ve bugüne kadar da hep olumlu taraflarını gördük. Sağlam, rijit bir tezgah. İstediğimiz yüzey kalitesini ve hassasiyeti elde ediyoruz. Hizmetten yana da çok memnunuz. Doğru karar vermişiz.İlginizi Çekebilir

İHA - Hakan Aydoğdu yeniden TİAD başkanı seçildi...
Konya da Sanayide Kadın Olmak paneli düzenlenecek...
İnisiyatif Alan Ve Kendi Kararlarını Veren Robotla...