ÜRETMEK İÇİN YATIRIM YAPMANIZA GEREK YOK, MAKİNANIZI SİZ SEÇİN BİZ KİRALAYALIM!

Teknolojiyi Kiralayın, Karlılığınızı Arttırın

Günümüzde uluslararası rekabette yer bulmak için teknolojinizi çok hızlı yenilemeniz gerekiyor. Bu noktada da özellikle proje bazında iş yapan, belli sürelerde teknolojisini yenilemek zorunda olan, ikinci el makina ve sigorta riski taşımak istemeyen ve işletme sermayesi ihtiyacı bulunan sanayiciler gözünü “Teknoloji Kiralama” modeline çevirmiş durumda. Bu farkındalıkla markaların geleceğe dönük yatırımlarını daha verimli yapabilmeleri için Avrupa ve Amerika’da uygulanan “kiralama modelini” uyguluyoruz.

“Özellikle ihracata yönelik üretim yapan işletmeler, hem giderlerini düşürmek hem de teknolojilerini daha sık yenileyebilmek adına makine kiralamaya yöneliyor. Bu yöntem şirketlere büyük avantajlar sağlıyor. İhracat odaklı işletmeler, rekabet edebilmek amacıyla teknolojilerini daha sık aralıklarla yenilemek durumunda oldukları için bu konularda kendilerine destek sağlıyoruz. Kiralama yöntemi ile işletmeler ihtiyacı olan yatırımı çok daha uygun imkanlarla gerçekleştirerek, herhangi bir nakit çıkışı olmadan teknolojisini yenileyebiliyor.”

“Teknoloji kiralamak şirketi sağlıklı büyütür”


“Bir CNC Tezgah aldınız diyelim. Aylık leasing kiranız 1250 Euro iken kiraladığınızda yaklaşık 1.000 Euro taksit ödersiniz. Bu da size %25’lik bir avantaj sağlamaktadır. Leasingde ödenen 1250 Euro kiraya yıllık 500 Euro’luk bakım maliyeti ekler ve olası kazalardan siz sorumlu olursunuz. Teknolojiyi kiraladığınızda oluşabilecek tüm bu mesuliyet, makina kiraladığınız firmaya ait olur. En önemlisi bilançoya katkısı ise; 4 yıllık bir Leasing kiralamasının yıllık %10’luk bir kısmı gider olarak yazılabilirken, teknoloji kiralama da ödenen kiranın tamamı gider olarak yazılabilmektedir. Bu da size her yıl için %22’lik bir Kurumlar Vergisi avantajı sağlamaktadır.

Bir de isin başka riskleri var. Farz edelim proje aldınız ancak işler ters gitti. Leasingde makineniz çalışmasa da ödemek zorundasınız. Kiralamada makineyi iade etme hatta değiştirme gibi opsiyonlarınız var. Kredi almanın zor olduğu bugünlerde leasing satırı, bilançonuzda sizi borçlu gösterir ve kredi limitinizi tüketir, maliyetinizi artırır. Kiralamada ise borçlu görünmezsiniz çünkü kiracısınız. Günümüz şartlarında neresinden bakarsanız bakin bir işletme için ‘kiralamak’ şirketi sağlıklı büyütür.

Teknolojiyi yenileyip, bakımını zamanında yapıyoruz


Özellikle proje bazında iş yapan, belli sürelerde teknolojisini yenilemek zorunda olan, ikinci el makina ve sigorta riski taşımak istemeyen ve işletme sermayesi ihtiyacı bulunan sanayici için fayda sağlıyor. ‘Teknoloji Kiralama’ modelinde peşinat gerekmiyor, kira faturaları gider olarak kullanılabiliyor, maliyetler planlanabiliyor, sigorta ve ikinci el riski firma dışına taşınıyor. Düşük bakım maliyeti, üretim teknoloji desteği, performans ölçümü ve teknoloji yenileme esnekliği sunan modelle; ihtiyaca ve standartlara uygun makina temini, periyodik makina bakımları, operatör eğitimi gibi imkanlar bulunuyor.

Makina kurulumuyla kira başlarken; kurulum ve nakliye giderleri, periyodik bakımlar, makina kırılma sigortası, servis giderleri ‘kiraya dahil’ olarak sunuluyor.” Teknoloji değişim süresinin 5-7 yıla indiğini özellikle uluslararası rekabette yan sanayinin teknolojisini daha kısa aralıklarla yenilenmek zorunda, özetle markalara sermaye ihtiyacı olmadan teknolojiyi yenileme fırsatı sunuyoruz ve rekabet güçlerini artırıyoruz.

NEDEN KİRALAMA?

Finansman Açısından
» Peşinat ödemeniz gerekmiyor,
» Kira faturalarını gider olarak kullanabilirsiniz,
» Maliyetlerinizi planlayabilirsiniz,
» Sigorta ve 2. El riskini firma dışına taşıyabilirsiniz,
» İhtiyacınız olan yatırımınızı bilanço dışı finanse edebilirsiniz,
» TL, Euro, USD, ödeme alternatifleri.

Servis Açısından
» Düşük bakım maliyeti,
» Makinanızın üretime hazır bulundurulması,
» Üretim teknoloji desteği,
» Üretim performans ölçümü,
» Teknoloji yenileme esnekliği.

Güvenlik Açısından
» Standartlara uygun makine temini,
» Makine bakımlarının düzenli olarak yapılması,
» Operatör eğitimi.

Nasıl Kullanabilirsiniz?

» İhtiyacınız olan tezgâhın belirlenmesi,
» Kiralama teklifinin onaylanması,
» Makine kurulup, çalıştırıldıktan sonra teslim edilmesi ve kiraların başlaması.

Kiralamaya Dahil Olan Hizmetlerimiz

» Kurulum ve Nakliye Giderleri,
» Periyodik Bakımlar,
» Makine Kırılma Sigortası,
» Servis Giderleri,
» Operatör Eğitimi.

TEKNOLOJİ KİRALAMA HİZMETİ HAKKINDA NELER SÖYLEDİLER ?

BASINDA TEKNOLOJİ KİRALAMA

Teknoloji Kiralama Talep Formu


Kişisel Verilerin Korunması amacıyla Aydınlatma metnini okudum.
E-posta ve SMS ile bilgilendirmeyi kabul ediyorum.