Tezmaksan AR-GE ekibi, SİSMAK Otomotiv için küresel mafsal üretiminde planlı duruşları ortadan kaldırdı

Tezmaksan AR-GE ekibi, SİSMAK Otomotiv için insansız rot başı ve rot millerinde kullanılan küresel mafsalların üretimi için planlı duruşları ortadan kaldıran bir işleme sistemi kurarak, yüzde 30 verimlilik kazandırdı.

Tezmaksan, SİSMAK Otomotiv için Goodway GLS2000L + Gantry Loader insansız kürsel mafsal işleme çözümü sundu. Goodway tarafından Sismak için GLS2000L Ganty Loader yükleme sistemine özel tasarlanmış bu çözüm sayesinde yıllık bazda, üretim adedinde %30 daha fazla verimlilik elde edileceği garanti ediliyor.

Goodway’in gönderdiği parçalar test edilip işlenerek gerekli hassasiyet ve kontrolleri yapıldıktan sonra Tezmaksan servis ekibi tarafından kurulum sağlandı ve sistem devreye alındı. Tezmaksan, prosesi inceleyip sistemin daha hızlı parça işlemesi için ücretsiz olarak ARGE hizmeti vererek parçadan parçaya ekstra olarak 5 sn. iyileştirme sağladı ve verimlilik oranını yükselterek sistemi daha rekabetçi hale getirdi. Bununla birlikte, Tezmaksan AR-GE ekibi, belli aralıklarla sistemi kontrol ederek satış sonrası hizmete de devam ediyor.

Tezmaksan, SİSMAK Otomotiv için Goodway GLS2000L + Gantry Loader insansız kürsel mafsal işleme çözümü sundu Tezmaksan Sismak Qr1

Sismak Otomotiv Genel Müdürü Ahmet Kurt: “1980 yılında uluslararası standartlarda “direksiyon kutusu” üretmek amacıyla kurulan Sismak, kurulduğu günden bu yana, ‘direksiyon kutularının araçlara ve dolaylı olarak insan hayatına yön verdiğinin bilinciyle’ üretim gerçekleştirmeyi ana ilke olarak benimser.

Bu nedenle üretimde standardizasyonu ve verimliliği daha yukarıya taşıyan her teknolojik yenilikle buluşmaya gayret ediyoruz. Tezmaksan ile direksiyon kutularında kullanılan pinyon dişli taslağı üretimimiz için robotlu çalışan iki tezgahı birleştirmiş, tek bir hat haline getirmiştik. İmalatta planlı duruşları ortadan kaldırmak, tezgahlarımızı 7/24 çalıştırabilmek amacıyla ihtiyaç duyduğumuz bu sistemlerden biri de rot başı ve rot millerinde kullanılan küresel mafsal üretimi içindi. Üç farklı proses sonrasında mamule dönüşen küresel mafsallar, bu sistem sayesinde hiç durmadan devam eden bir üretim hattında, parça taşımalarını ve ara stok alanlarını ortadan kaldırıp tüm prosesleri tamamlanmış bir şekilde üretilir hale geldi. Goodway tarafından tasarlanıp Tezmaksan AR-GE ekibi tarafından uygulanan sistem, gerekli üç prosesi birleştirmiş oluyor ve planlı duruşları ortadan kaldırdığı için yaklaşık %30’a karşılık gelen bir verimlilik sunuyor.”

Tezmaksan Sismak Qr2


İlginizi Çekebilir

“TEZMAKSAN’ın planlı bakımları sayesinde maddi-man...
2019 Yılında Tezmaksan Otomasyon Ekibi tarafından ...
Otomotiv sektöründe de oyunun kuralları değişiyor...