TEZMAKSAN Ar-Ge Mühendislerinden verimliği %50 artıran yeni proje: CUBEBOX

TEZMAKSAN, müşterilerinin rekabet edebilirliğini ileri seviyelere taşımak için yeni projeler ve uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. MAKTEK Konya Fuarı’nda lansmanı yapılacak olan CUBEBOX, sanayicinin verimliliğini %50’den fazla artırmak için TEZMAKSAN Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirildi. TEZMAKSAN İnovasyon ve İleri Teknoloji Çözüm Mühendisi Muhammet Bozkır, Robotik teknolojilerin Eğitime Entegrasyonu ve CUBEBOX’a dair merak edilenleri yanıtladı.*

“Robotik Teknolojilerin Eğitime Entegrasyonu” tam olarak nedir? Sanayiciler bu cümleden ne anlamalı?

Sanayide aranan, robot alanında nitelikli personel sorununu çözmek ve bununla birlikte mesleki yeterlilik sınavı ve eğitim içeriklerinde güncelleme yapılması diyebiliriz. TEZMAKSAN olarak amacımız: İmalattaki çözüm ortaklarımıza sadece teknoloji sunmak değil, sunduğumuz teknolojiyi doğru ve efektif biçimde kullanarak verimliliklerini arttırmak. Otomasyon sistemleri ve robotların, üretimde çağ atlamak için üstlendikleri rol çok önemli. “Robotik Teknolojilerin Eğitime Entegrasyonu” ile kullanıcılara nitelikli projeler gerçekleştirme imkanı sunuyoruz.

TEZMAKSAN olarak bu alanda faaliyet yürütmeye, robot entegrasyonuna hangi amaçlarla başladınız?

TEZMAKSAN, makine sanayisinde kurumsal hafızasını ve deneyimlerini, çeşitli mühendislik uygulamaları ile çözüm ortaklarına sunuyor. Alanında uzman olduğu “Makine- Robot Entegrasyonu” yaparak, “devreye alma” konusundaki tecrübelerini sanayiye aktarmaktadır. Bugüne kadar entegratör firmalara sunduğumuz “Robot- Makine haberleşmesi” desteğiyle birçok projede önemli rol oynadık. 2019 yılında da bu alanda yeni yatırım ve istihdam gerçekleştirerek, projelerimizi “anahtar teslim çözümler” ile sunuyoruz.

TEZMAKSAN’ın YENİ projesi CUBEBOX’tan bahseder misiniz? Hangi amaçla hayata geçirdiniz?

Elbette müşteri ihtiyaçlarına göre teknolojik çözümler üreterek bu projeyi geliştirdik. Türkiye ve dünyadaki yoğun rekabet ortamında, müşterilerimizin rekabet edebilirliğini ileri noktalara taşıma amacımız, CUBEBOX projesinin temel taşıdır. Çünkü kurum olarak rekabetin anahtarının Ar-Ge, inovasyon ve katma değerli üretim olduğunun bilincindeyiz. TEZMAKSAN İnovasyon ve İleri Teknoloji Departmanı olarak da “Müşterilerimize fayda sağlayacak, verimlilik arttıracak ve fark yaratacak hangi projeleri hayata geçirebiliriz” sorusunda yoğunlaşıyoruz. CUBEBOX, ergonomik tasarımı sayesinde kolay devreye alma ile çok kapsamlı yapısıyla firmaların verimliliğini yüzde 50’den fazla arttırmak amacıyla TEZMAKSAN Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirildi.

Kullanıcıların CUBEBOX ile kazanımları neler olacak? Özelliklerinden de bahseder misiniz?

CUBEBOX sistemi ile 24 saat operatörsüz, hatasız, duruş olmadan çalışabilir bir sistem sunuyoruz. Bu sistem ile kullanıcı özellikle gece vardiyalarında %50 verim alabilir. Standart yapısı ile tüm CNC tezgahlara uyumlu olup, firmaya özel robot sistemlerinden %20 daha ucuz ve sadece “1 günde” devreye alınabilmektedir. Ayrıca bu sistem ile “Robot Programlama” bilgisine ihtiyaç duymadan parça değişimi yapabilir. Her türlü kontrol ünitesi ve robot markasına uyumludur. Palet değiştirme özelliğine de sahip olan bu sistem; robot, makina ile birlikte çalışırken operatör de magazini doldurup boşaltabilmektedir. Esnek yapısı ile fabrika içerisinde makinadan makinaya kolayca taşınabilir bir yapıdadır.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınızİlginizi Çekebilir


Uygun faizli leasing üretimin ...
Sanayide teknoloji kiralama dö...
Kadından Sanayici Olmaz mı Ded...
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
Gizlilik Sözleşmesi ile Kişisel Verilerin Korunması amacıyla Aydınlatma metnini okuduğumu ve bu kapsamda kişisel verilerimin işlenmesini kabul ediyorum.
E-posta ve SMS ile bilgilendirmeyi kabul ediyorum.