TEZMAKSAN, CUBEBOX'TA HEDEF BÜYÜTTÜ, İHRACATTA ÜLKE SAYISINI 4'E KATLAYACAK

   

 

Sektörün rekor yılı olan 2021'e paralel bir ilk yarı geçiren Tezmaksan, Cubebox ve Cubebox Blues ile yurt içinde yakaladığı başarıyı yurt dışına da taşımak adına bir süre önce yeni bir planlama yaptı. 10 ülkede bayilik anlaşmaları yaparak ihracata başlayan şirket, yıl sonuna kadar ihracatta ülke sayısını 40'a çıkartmayı hedefliyor.

Sivas Fabrikasıyla Üretimi 10 Kat Artıracak Talaşlı imalat sanayisine CNC satış, servis, kiralama, teknolojik danışmanlık, finansman, yazılım ve eğitim konularında hizmetler sunan Tezmaksan, dijitale, teknolojiye ve otomasyona yatırım yapmaya devam ediyor. Sektörün ve Tezmaksan'ın rekor yılı olan 2021 yılına paralel bir ilk yarı geçirdiklerini açıklayan Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, Cubebox ve CubeboxBlues ile yurt içinde yakaladıkları başarıyı yurt dışına da taşımak adına bir süre önce yeni bir planlama yaptıklarını söyledi. Bunun sonucunda çıkardıkları 5 yeni modelle ihracat operasyonlarını belirleyip yılın ilk yarısında toplamda 10 ülkeye ulaştıklarını kaydeden Aydoğdu, "Avrupa ve Kuzey Amerika'daki ülkelerin önde gelen firmalarıyla yaptığımız iş birliği sayesinde yeni Cubebox modellerimiz dünyanın farklı noktalarında üretime değer katmaya başladı. Bu ülkeler arasında Almanya, Çekya, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, Kanada, Macaristan ve Polonya yer alıyor. Yıl sonuna kadar ihracat ülke sayısını 40'a çıkarmayı hedefliyoruz." dedi. Sivas fabrikasıyla üretimi 10 kat artıracak Bu yılın en önemli yatırımları arasında Sivas Nuri Demirağ Organize Sanayi Bölgesi'nde temelini attıkları yeni fabrikalarının yer aldığını ifade eden Hakan Aydoğdu, "Mayıs ayında temelini attığımız ve şu an temel soketleri tamamlanan fabrikamız 53 dönüm arazi üzerinde yer alıyor. Robotlu otomasyon sistemleriyle CNC tezgah üretimi yapacağımız fabrikayla üretim kapasitemizi 10 kat artırarak ilk etapta 10 milyon Euro ihracat getirişi sağlamayı amaçlıyoruz. Fabrikamızın temelini 15 milyon Euro yatırım ve 30 milyon TL'lik inşa bedeliyle attık. Fabrikamız açıldığında başlangıçta 70 kişiye, uzun dönem ise 150 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.

VODAFONE BUSİNESS VE NOKİA İŞ BİRLİĞİ İLE 5G ATAĞI

8-11 Haziran 2022 tarihleri arasında WIN EURASIA Fuarı'na katılım göstererek 5G teknolojisini entegre ettikleri çözümlerinin tanıtımını gerçekleştirdiklerini anlatan Hakan Aydoğdu, daha yüksek genişbant verimi, ultra güvenilir ve düşük gecikmeli iletişimi mümkün kılan 5G teknolojisini Vodafone Business ve Nokia ile yaptıkları iş birliği kapsamında sistemleriyle donattıklarını kaydetti. Bu teknolojiyle birlikte CNC makine analiz platformları Kapasitematik'in 5G özelleştirilmiş mobil şebeke teknolojisi sayesinde makinelerden veri akış hızının 10 ms hızında olacağını ve iş sürecini hızlandırarak verimliliği artıracağını vurgulayan Aydoğdu, şöyle devam etti:"Ayrıca Kapasitematik'i uzaktan dijital fabrikamıza bağlayacağız ve buradaki makinelerden gelen veriler, 5G görüntüleme senaryosu sayesinde gerçekleştirilecek. Ön yüz görüntüsünün 10 ms hızla kurgulanacağı bu uzaktan erişim ile showroomdaki uzak verileri alarak 5G Arena'da gösterge paneli ile inceleme fırsatı bulacağız. Bunun yanı sıra 'Yerli Üretim' belgesine sahip Cubebox robot ve iş birliği ile 5G Arena'da gecikme ve güvenilirlik senaryosunu da görüp iş süreçlerini buna uygun kurgulayacağız." Yerli yazılım ve otomasyon sistemleriyle sektörde öne çıktıklarını kaydeden Hakan Aydoğdu, "Makine parkında verimliliği ve operatör takibinin sağlanması amacıyla Türkiye 'nin alanında ilk yerli yazılımı olan makine analiz platformu Kapasitematik'in yanı sıra robotlu otomasyon sistemi olan ve yerli üretim belgesine sahip Cubebox ile Türkiye'nin ilk ve tek B2B CNC dijital platformu parkurda.com özelinde ciddi yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde ve dünyada ara eleman konusunda ciddi sorunlar yaşanıyor. Riskli ve yoğun iş gücü gerektiren işlerin insandan robotlara geçişi söz konusu. Biz de bu geçiş esnasında üreticilere mühendislik hizmetleri, yazılım ve otomasyon çözümleri alanında yardımcı oluyoruz. Üretim sürecinin hemen hemen her aşamasında otomasyona geçip dijitalleşme sürecini hızlandırmayı her fırsatta dile getiriyoruz. Bunları devreye alırken robotların da birileri tarafından programlanması ve bakımlarının yapılması gerekiyor. Bunu da teknolojiyle içli dışlı olan genç iş gücümüzle gerçekleştirebiliriz" açıklamasını yaptı.İlginizi Çekebilir

İlk kez teknoloji kiralama yapan firmaların %95’i ...
Standart Pompa Kalite Müdürü Fatih Çoban:“Periyodi...
Tornayla Şekillenen Hayatlar Etkinliği