TEZMAKSAN, EMO Hannover’deki standında Made in Turkey sistemlerini görücüye çıkardı

EMO Hannover 2019 Fuarı, 16-21 Eylül tarihleri arasında “dünyanın en büyük üretim teknolojileri şovu olarak” endüstri ilgililerini ağırladı. Değişen dünyanın değişen üretim biçimlerini kapsayan fuar, geçtiğimiz dönemde olduğu gibi bu yıl da Endüstri 4.0, Akıllı Teknolojiler ve Dijitalizasyon temalarına odaklandı. Çözüm ortaklarına teknoloji sunmanın ötesinde üretimde verimliliği artıran sistemler de üreten TEZMAKSAN, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarıyla geliştirdiği CUBEBOX ve KAPASİTEMATİK sistemleriyle EMO Hannover 2019’da yer aldı. TEZMAKSAN Satış Direktörü Erdinç Koç ve TEZMAKSAN Kurumsal Müşteri İlişkileri Direktörü Yalçın Paslı, EMO Hannover 2019 gözlemlerini paylaştı.

 

Erdic Koc Tezmaksan Satış Direktörü

TEZMAKSAN Satış Direktörü Erdinç Koç: "TEZMAKSAN’ın temsilciliğini yürüttüğü firmalar, EMO Hannover’in gözde markaları arasındaydı”

EMO 2019 Fuarı 16 - 21 Eylül 2019 tarihleri arasında, üretim teknolojisine ilgi duyan ticari ziyaretçiler için uluslararası buluşma noktası oldu. “Yarının üretimini yönlendiren akıllı teknolojiler” temasıyla gerçekleşen fuarda; daha fazla üretkenlik, daha iyi kalite ve daha fazla esnekliğin anahtarı olarak akıllı teknolojilere odaklanıldı.

Dünyanın önde gelen metal işleme fuarı EMO Hannover’de, metal işleme endüstrisinde hizmet veren katılımcı firmalar tarafından özellikle çok eksenli bilgisayar kontrollü makinaları, Endüstri 4.0 uyumlu yazılımları, endüstriyel üretim için otomasyon sistemleri sergilendi.

 

“TEZMAKSAN, EMO Hannover 2019’da yerli ve milli sistemlerini tanıttı”

TEZMAKSAN olarak standımızda KAPASİTEMATİK ve CUBEBOX otomasyon sistemimizin tanıtımını yaptık. Avrupa pazarı için heyecan verici görüşmelerimiz oldu. Ayrıca pek çok Türk firması da standımızı ziyaret etti. Bizim için EMO Hannover 2019, endüstriyel know-how alışverişi ve özel ağ oluşturma etkinlikleri fuarın öne çıkan özellikleriydi.

TEZMAKSAN olarak standımızda KAPASİTEMATİK ve CUBEBOX otomasyon sistemimizin tanıtımını yaptık

Temsilciğini yaptığımız Goodway firması, yeni SW-12 Kayar Otomat, GRW Taşlama ve çok eksenli torna tezgahlarını tanıttı. Alman meşeili Röders firması 3 ve 5 eksen üst segment tezgahları ve SW firması yine çok eksenli ve çok işmilli 5 eksen yatay işleme merkezleriyle, fuarın en gözde markaları arasında yer aldı. Dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar ve metal işleme teknolojisinin tüm segmentlerinden gelen ziyaretçiler; EMO Hannover’de yer aldı. Türkiye’den katılım, beklentilerimizin üzerindeydi.

 

Temsilciğini yaptığımız Goodway firması, yeni SW-12 Kayar Otomat, GRW Taşlama ve çok eksenli torna tezgahlarını tanıttı

EMO Hannover, talaşlı imalatın hangi yöne gittiğini kavrama imkanı sunuyor

Öncelikli olarak EMO Hannover Fuarı’nı ziyaret ettiğiniz zaman, fuarcılığın sadece büyük sergi alanları yapmak; birkaç gazete, televizyon reklamından ibaret olmadığını ve nasıl olması gerektiğini görüyorsunuz. Fuara bu yıl kendi ürünlerimizle katıldığımız için kurulumundan, bitimine kadar işlerin ne kadar organize ve düzenli yapıldığını gözlemleme şansımız daha iyi oldu.

Fuara ulaşım, fuar içerisindeki sosyal alanlar, yönlendirmeleri vs. gördükten sonra sadece sanayi anlamında değil; Türkiye’nin önünde bu tür etkinliklerde alınması gereken çok yol olduğunu düşünüyorum.

 

EMO Hannover 2019, herhangi bir sanayi ürünü konusunda üretim yapan firmaların, fuarcılık yaptığını düşünen işletmelerin ziyaret etmesi; birkaç gün vakit geçirmesi gereken bir organizasyondu. Kendi açımdan yorucuydu ama fuar sayesinde talaşlı imalatın ve buna bağlı gelişmelerin hangi yöne doğru gittiğini çok daha iyi kavradığımı düşünüyorum. İş yaptığımız müşterilerimizle karşılıklı değerlendirebileceğimiz gibi 3 yıldır meslek liseleri ve üniversitelerde gerçekleştirdiğimiz Torna ile Şekillenen Hayatlar seminerlerinde de gençlerimizle paylaşabileceğim oldukça fazla bilgi edindim.

EMO Hannover 2019 Fuarı


İlginizi Çekebilir

Torna ile Şekillenen Hayatlar’ın ikinci kitabı, öğ...
Stokçuluk İhracatı da Vuruyor
Endüstrinin Rotasını Bu Fuar Belirliyor