TEZMAKSAN'A HOŞGELDİNİZ

Tezmaksan Merkez Binası

Tezmaksan Merkez Binası

Tezmaksan Çatalca Bölge Binası

Tezmaksan Çatalca Binası

Tezmaksan Kıraç Binası

Kuruluşu 1981 yılına dayanan, 38 yılı aşan bilgi birikimi ile Türkiye talaşlı imalat sanayine uzun yıllardır hizmet veren Tezmaksan, Türkiye makine pazarının lider markasıdır. Dünyadaki yenilikleri ve gelişen teknolojileri de takip ederek bu doğrultuda Türkiye talaşlı imalat sanayiine CNC satış, servis, teknolojik danışmanlık, finansman, yazılım ve eğitim konularında hizmet vermeye devam etmektedir.

Büyük bir bölümü mühendis ve teknisyenden oluşan 140’dan fazla çalışanı ve bünyesindeki 40’dan fazla yerli ve yabancı temsilcilikleri ile CNC satışı konusunda da uzmanlaşan Tezmaksan aynı zamanda müşterilerine üretim ve proje danışmanlığı yaparak anahtar teslim özel projeler de yapmaktadır.

Kuruluşundan bu yana teknolojinin güçlü bir takipçisi olan ve makine imalatıyla teknoloji üretimine direkt katkıda bulunan firma, sektörün yurt dışına açılmasında da büyük rol oynamaktadır. 5 yıl önce kurduğu Ar-Ge departmanı ile teknoloji yatırımlarına ara vermeden devam eden Tezmaksan, geliştirdiği yazılım ve otomasyonlar sistemleri ile makinelerin hem ömrünü hem de verimliliğini arttırarak maliyetlerini ciddi anlamda düşürüyor. Projelerinden ilki ;

KAPASİTEMATİK CNC İZLEME SİSTEMLERİ

Endüstri 4.0 dahilinde düşünülebilecek bu proje ile uzaktan erişim yaparak makinelerin anahtar öneme sahip verileri bir merkezde toplanıyor ve bu veriler rapora dönüştürülüyor. Uzaktan izleme ve verimlilik raporlama sistemi olan 'Kapasitematik' sayesinde CNC kullanıcıları ve işletmeler, mevcut makinelerini ölçebiliyor ve tarihsel trend analizlerini görebiliyor.

Normal şartlarda bir işletme için hem maliyet, hem de zaman açısından sorun olabilecek bu tür bir çalışmayı Kapasitematik ile tek bir tuşla tamamlamak ve takip etmek mümkün. Kapasitematik ile makinenin çalışmaya ne zaman başladığı, ortam sıcaklığı, ortamda bulunan nem oranı, parça üretimine dair kalite kontrol bilgileri, arıza durumları, makinenin ne kadar verimli kullanıldığı gibi bilgilere internet üzerinden anında ulaşılabilmek mümkün. Tüm bu analizler sonucunda işletmeler maliyet ve zamandan yüzde 25-30 arasında tasarruf edebiliyor.

CUBEBOX OTOMASYON SİSTEMLERİ

Standart yapısı ile tüm CNC tezgahlara uyumlu olan bu sistem, şirketlere özel robot sistemlerinden daha uygun fiyata geliyor. Zamanın çok önemli olduğu üretim sürecinde, CUBEBOX’un 1 gün kadar çok kısa sürede sisteme adapte olması da büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca bu sistem ile robot programlama bilgisine ihtiyaç duymadan parça değişimi de yapılabiliyor.

Her türlü kontrol ünitesi ve markasına uyumlu olan CUBEBOX ile robot makine ile birlikte çalışırken operatörde magazini doldurup boşaltabiliyor. Ayrıca sistem, esnek yapısı ile fabrika içerisinde makinadan makinaya kolayca taşınabilir bir yapıda bulunuyor.

Özetle Tezmaksan, "KAPASİTEMATİK" ve "CUBEBOX" projeleri ile ülkesinde yakaladığı başarıyı dünyada da yakalama hedefine ilerleyen bir dünya oyuncusu olmuştur.

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK (KSS)

Bugün geldiği noktada Türk Sanayicisi ile güç birliği içerisinde olmak, ülke ekonomisine destek olmaya ve sektörel sıkıntılara destek verebilmek, ülkemiz eğitim ve niteliğini geliştirmeye katkıda bulunmak amacı ile 2015 yılında Tezmaksan Akademiyi kurdu. AKADEMİ bugüne kadar 21 farklı il de 650'nin üzerinde ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ CNC EĞİTİMİ verdi. MEB' ile yaptığı protokole istinaden 150 üzerinde Öğretmene ÜCRETSİZ EĞİTİM verdi.

TORNA İLE ŞEKİLLENEN HAYATLAR SEMİNERLERİ

İş hayatına atılacak gençlere CNC sektörünü anlatmak, tanıtmak ve mesleklerini sevdirme ve özendirmeye yönelik olarak tüm Türkiye genelinde “TORNA İLE ŞEKİLLENEN HAYATLAR“ seminerlerini başlattı. Ayrıca sektör duayenlerinin röportajlarının da yayınlandığı TORNA İLE ŞEKİLLLENEN HAYATLAR kitabını da seminerlerde öğrenciler ile paylaşamaya devam ediyor.

Tezmaksan Akademi bugüne kadar 46 FARKLI İLDE, 40 BİN Katılımcıya 135 kez Seminer verdi.

CNC OPERATÖRÜNÜN EL KİTABI

Tüm meslek lisesi öğrencilerine, talaşlı imalat sektöründe faaliyet gösteren firmaların operatörlerine, verilen eğitimlere ve makina sanayi sektörüne kaynak olması amacıyla CNC OPERATÖRÜNÜN EL KİTABI kitabını hazırladı.Bugün 6. Baskıya ulaşan kitap, bazı meslek liselerinde yardımcı ders kitabı olarak okutulmaya başlanmasının yanı sıra gördüğü yoğun ilgi nedeni ile 6.kez basıldı. 6.Baskısı ile tüm Türkiye'de yer alan okul ve firmalara bugüne kadar ÜCRETSİZ olarak 60 BİN adet dağıtıldı.

Makina ithalatı ve ihracatında sergilediği titiz çalışmalar sonucunda ISO 9001-2000 belgesi alan firmamız, sadece Avrupa Güvenlik Normlarına Uygunluk Belgesine (CE) sahip ürünleri ithal etmektedir.

Çalışmalarını Bayrampaşa, Kıraç ve İstanbul Trakya Serbest Bölgesi’nde bulunan toplam 35,000 m2 kapalı alana sahip merkezlerinde sürdürmekte ve müşterilerinin üretim problemlerine yenilikçi çözümler sunmaktadır. İstanbul Kıraç’ta hizmete giren teknik revizyon bölümü ile de kullanılmış makineler üzerinde yenileme çalışmaları yaparak bu makineleri tekrar Türk Sanayisinin hizmetine kazandırmaktadır.

Merkez ofisi İstanbul'da bulunan Tezmaksan, Adana, Ankara, Bursa, İzmir ve Konya’da bulunan bölge müdürlükleri ile müşterilerine bölgelerinde satış ve satış sonrası teknik hizmetler konularında hizmet vermeye devam etmektedir.

Talaşlı İmalat sanayisinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek dijital platformlara taşınması için gerekli alt yapıyı hazırlamak; en son teknolojilerin öncüsü ve eğitmeni olarak Türkiye sanayisinin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle bir bütün olarak takım ruhu içinde çalışmak,Paydaşlarımızın memnuniyetini en üst seviyede tutmak, Türk Sanayicileri için en iyi hizmeti sunmak,Dijital önderliği ile sürdürülebilir bir büyüme ve sektörünün lideri olarak, başarımızı devam ettirmektir.

Müşteri odaklılık · Yüksek Kalite · Yasalara ve etik kurallara uyum · Dürüstlük · Güvenilirlik · Yenilikçilik · İnsana değer vermek · Takım çalışması · Sürdürülebilirlik

1999   Goodway Altın Başarı Ödülü
2007   Mori Seiki Asya Satış ikincilik Ödülü
2010   Goodway Üstün Başarı Ödülü
2014   Brother Avrupa Satış Birincilik Ödülü
2014   Toyoda En İyi Satıcı Ödülü
2015   Mitsubishi Avrupa En İyi Satıcısı
2016   En İyi Tanıtım Yapan ve Pazar Geliştiren Bayi Ödülü
2019   ÖSGD Gönüllülük Projesi Teşvik Ödülü

Sunduğu kalite ve teknoloji standardını daha yükseğe taşımak için yatırımlarını artırarak sürdüren Tezmaksan; kaliteye verdiği önemi ISO 9001 Kalite Belgesi'nin ardından aldığı “Mükemmelliyetçilik 3 Yıldız Yetkinlik Ödülü” ile de gözler önüne sermekte ve sahip olduğu ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ile sahip olduğu ve sunduğu teknolojiyi sürekli mükemmel durumda tutmaktadır.

EFQM 
9001 
10002 
27001