TEZMAKSAN'A HOŞGELDİNİZ

Tezmaksan Merkez Binası

Tezmaksan Merkez Binası

Tezmaksan Çatalca Bölge Binası

Tezmaksan Çatalca Binası

Tezmaksan Kıraç Binası

Kuruluşu 1981 yılına dayanan, 40 yılı aşan bilgi birikimi ile Türkiye talaşlı imalat sanayine uzun yıllardır hizmet veren Tezmaksan, Türkiye makine pazarının lider markasıdır. Dünyadaki yenilikleri ve gelişen teknolojileri de takip ederek bu doğrultuda Türkiye talaşlı imalat sanayiine CNC satış, servis, teknolojik danışmanlık, finansman, yazılım ve eğitim konularında hizmet vermeye devam etmektedir.

Büyük bir bölümü mühendis ve teknisyenden oluşan 140’dan fazla çalışanı ve bünyesindeki 40’dan fazla yerli ve yabancı temsilcilikleri ile CNC satışı konusunda da uzmanlaşan Tezmaksan aynı zamanda müşterilerine üretim ve proje danışmanlığı yaparak anahtar teslim özel projeler de yapmaktadır.

Kuruluşundan bu yana teknolojinin güçlü bir takipçisi olan ve makine imalatıyla teknoloji üretimine direkt katkıda bulunan firma, sektörün yurt dışına açılmasında da büyük rol oynamaktadır. 5 yıl önce kurduğu Ar-Ge departmanı ile teknoloji yatırımlarına ara vermeden devam eden Tezmaksan, geliştirdiği yazılım ve otomasyonlar sistemleri ile makinelerin hem ömrünü hem de verimliliğini arttırarak maliyetlerini ciddi anlamda düşürüyor. Projelerinden ilki ;

KAPASİTEMATİK CNC İZLEME SİSTEMLERİ

Endüstri 4.0 dahilinde düşünülebilecek bu proje ile uzaktan erişim yaparak makinelerin anahtar öneme sahip verileri bir merkezde toplanıyor ve bu veriler rapora dönüştürülüyor. Uzaktan izleme ve verimlilik raporlama sistemi olan 'Kapasitematik' sayesinde CNC kullanıcıları ve işletmeler, mevcut makinelerini ölçebiliyor ve tarihsel trend analizlerini görebiliyor.

Normal şartlarda bir işletme için hem maliyet, hem de zaman açısından sorun olabilecek bu tür bir çalışmayı Kapasitematik ile tek bir tuşla tamamlamak ve takip etmek mümkün. Kapasitematik ile makinenin çalışmaya ne zaman başladığı, ortam sıcaklığı, ortamda bulunan nem oranı, parça üretimine dair kalite kontrol bilgileri, arıza durumları, makinenin ne kadar verimli kullanıldığı gibi bilgilere internet üzerinden anında ulaşılabilmek mümkün. Tüm bu analizler sonucunda işletmeler maliyet ve zamandan yüzde 25-30 arasında tasarruf edebiliyor.

CUBEBOX OTOMASYON SİSTEMLERİ

Standart yapısı ile tüm CNC tezgahlara uyumlu olan bu sistem, şirketlere özel robot sistemlerinden daha uygun fiyata geliyor. Zamanın çok önemli olduğu üretim sürecinde, CUBEBOX’un 1 gün kadar çok kısa sürede sisteme adapte olması da büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca bu sistem ile robot programlama bilgisine ihtiyaç duymadan parça değişimi de yapılabiliyor.

Her türlü kontrol ünitesi ve markasına uyumlu olan CUBEBOX ile robot makine ile birlikte çalışırken operatörde magazini doldurup boşaltabiliyor. Ayrıca sistem, esnek yapısı ile fabrika içerisinde makinadan makinaya kolayca taşınabilir bir yapıda bulunuyor.

Özetle Tezmaksan, "KAPASİTEMATİK" ve "CUBEBOX" projeleri ile ülkesinde yakaladığı başarıyı dünyada da yakalama hedefine ilerleyen bir dünya oyuncusu olmuştur.

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK (KSS)

Bugün geldiği noktada Türk Sanayicisi ile güç birliği içerisinde olmak, ülke ekonomisine destek olmaya ve sektörel sıkıntılara destek verebilmek, ülkemiz eğitim ve niteliğini geliştirmeye katkıda bulunmak amacı ile 2015 yılında Tezmaksan Akademiyi kurdu. AKADEMİ bugüne kadar 21 farklı il de 650'nin üzerinde ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ CNC EĞİTİMİ verdi. MEB' ile yaptığı protokole istinaden 150 üzerinde Öğretmene ÜCRETSİZ EĞİTİM verdi.

TORNA İLE ŞEKİLLENEN HAYATLAR SEMİNERLERİ

İş hayatına atılacak gençlere CNC sektörünü anlatmak, tanıtmak ve mesleklerini sevdirme ve özendirmeye yönelik olarak tüm Türkiye genelinde “TORNA İLE ŞEKİLLENEN HAYATLAR“ seminerlerini başlattı. Ayrıca sektör duayenlerinin röportajlarının da yayınlandığı TORNA İLE ŞEKİLLLENEN HAYATLAR kitabını da seminerlerde öğrenciler ile paylaşamaya devam ediyor.

Tezmaksan Akademi bugüne kadar 46 FARKLI İLDE, 40 BİN Katılımcıya 135 kez Seminer verdi.

CNC OPERATÖRÜNÜN EL KİTABI

Tüm meslek lisesi öğrencilerine, talaşlı imalat sektöründe faaliyet gösteren firmaların operatörlerine, verilen eğitimlere ve makina sanayi sektörüne kaynak olması amacıyla CNC OPERATÖRÜNÜN EL KİTABI kitabını hazırladı.Bugün 6. Baskıya ulaşan kitap, bazı meslek liselerinde yardımcı ders kitabı olarak okutulmaya başlanmasının yanı sıra gördüğü yoğun ilgi nedeni ile 6.kez basıldı. 6.Baskısı ile tüm Türkiye'de yer alan okul ve firmalara bugüne kadar ÜCRETSİZ olarak 60 BİN adet dağıtıldı.

Makina ithalatı ve ihracatında sergilediği titiz çalışmalar sonucunda ISO 9001-2000 belgesi alan firmamız, sadece Avrupa Güvenlik Normlarına Uygunluk Belgesine (CE) sahip ürünleri ithal etmektedir.

Çalışmalarını Bayrampaşa, Kıraç ve İstanbul Trakya Serbest Bölgesi’nde bulunan toplam 35,000 m2 kapalı alana sahip merkezlerinde sürdürmekte ve müşterilerinin üretim problemlerine yenilikçi çözümler sunmaktadır. İstanbul Kıraç’ta hizmete giren teknik revizyon bölümü ile de kullanılmış makineler üzerinde yenileme çalışmaları yaparak bu makineleri tekrar Türk Sanayisinin hizmetine kazandırmaktadır.

Merkez ofisi İstanbul'da bulunan Tezmaksan, Adana, Ankara, Bursa, İzmir ve Konya’da bulunan bölge müdürlükleri ile müşterilerine bölgelerinde satış ve satış sonrası teknik hizmetler konularında hizmet vermeye devam etmektedir.

Talaşlı İmalat sanayisinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek dijital platformlara taşınması için gerekli alt yapıyı hazırlamak; en son teknolojilerin öncüsü ve eğitmeni olarak Türkiye sanayisinin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle bir bütün olarak takım ruhu içinde çalışmak,Paydaşlarımızın memnuniyetini en üst seviyede tutmak, Türk Sanayicileri için en iyi hizmeti sunmak,Dijital önderliği ile sürdürülebilir bir büyüme ve sektörünün lideri olarak, başarımızı devam ettirmektir.

Müşteri odaklılık · Yüksek Kalite · Yasalara ve etik kurallara uyum · Dürüstlük · Güvenilirlik · Yenilikçilik · İnsana değer vermek · Takım çalışması · Sürdürülebilirlik

Şirket Türü A.Ş.
Mersis No 0842002469500011
Ticare Sicil Memurluğu İSTANBUL
Ticaret Sicil No 201163-0
Ticaret Ünvanı TEZMAKSAN Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
Adres Abdi İpekçi Caddesi No:129, 34040 Bayrampaşa / İSTANBUL
Taahhhüt Edilen Sermaye Miktarı 54.000.000 TL
Ödenen Sermaye Miktarı 54.000.000 TL
Kayıtlı Sermaye Tavanı
Şirket Tescil Tarihi 02.03.1984
Vergi Dairesi Boğaziçi Kurumlar Vergi Dairesi - İSTANBUL
Vergi Numarası 8420024695
Sektör Takım Tezgahları ve Otomasyon
İletişim Tlf : 0 (212) 674 60 10
Fax : 0 (212) 577 08 36
E-Posta : bilgitezmaksan.com
Adı Soyadı HACI MUSTAFA AYDOĞDU
Yönetim Kurulu Başkanı
Özgeçmiş Hakkında
Tezmaksan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Sivaslı Sanayici & İşadamları Grubu Derneği eski başkanı Mustafa Aydoğdu, 1948 yılının Temmuz ayında Sivas'ın Koyulhisar ilçesi Yukarı Kale Köyü'nde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Koyulhisar’da tamamlayan Aydoğdu bir dönem babası ile çalıştı. Daha sonra eniştesi ile birlikte meraklı olduğu nakliyecilikle ilgilendi. 1963 yılında Münire Aydoğdu ile hayatını birleştiren Mustafa Aydoğdu’nun Fatma, Hülya, Leyla, Hakan, Celal ve Hatice isminde altı çocuğu bulunuyor.

Fatma, Hakan, Celal ve Hatice Aydoğdu kardeşler Tezmaksan’da yönetici olarak görev yapıyorlar. Tekrar Mustafa Aydoğdu’nun iş hayatının şekillenmesine dönecek olursak; 1970 yılında askerliğini tamamladıktan sonra bir ortağı ile birlikte nakliyeciliğe devam eden Aydoğdu, 1974 yılında İstanbul'a gelmesi ve bir marketi devralmasıyla Halkalı’da faaliyete başladı. Kurduğu bu şirketle birlikte çevresi hızla genişledi ve her geçen gün işleri büyümeye başladı. Ancak babasının rahatsızlanması üzerine Sivas'a dönmesi gerekti ve ticari hayatına küçük ticari araç alım satımı yaparak devam etti. O dönem 23 yaşındaydı ve siyasi bir partinin ilçe başkanı olmuştu. Kendisi ile tamamen zıt görüşlere sahip olan Başsavcı Şiari Yalçın ile yaptıkları bir sohbet esnasında çok geniş ufuklara sahip olduğunu, daha büyük bir şehirde ticari hayatına devam etmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi. İlk önce siyasi görüşünden dolayı Sivas’tan uzaklaştırılmasının istendiğini düşünse de sonra başsavcının görüşlerinde haklı olduğunu anlayınca tüm araçları sattı ve İstanbul’da bir yakınıyla birlikte 1977 yılında Uzay Makine’yi kurdu. İmalata hidrolik tezgâhlarla başladılar.

Bugün sahip olduğu Tezmaksan A.Ş. 1981 yılında kuruldu. Bunun yanı sıra bünyesinde birden fazla şirketler oluşturarak 1999 yılı sonunda ortaklarından ayrılarak çocuklarıyla birlikte Tezmaksan ve bağlı şirketleri yönetmeye başladı ve 2000 yılının sonlarına doğru pazarın büyük bir bölümüne sahip oldu. Bu büyümede çocuklarının çok büyük etkisi olduğunu özellikle belirten Mustafa Aydoğdu şu anda iştirakleriyle birlikte yoluna devam ediyor…

Doğup büyüdüğü ilçesine olan borcunu hayatı boyunca ödemeye çalışarak, birçok etkinlik ve toplum yararına organizasyonlar düzenleyerek yardımlarda bulundu. 25 yıldır devam eden Duman baba etkinlikleri yardım organizasyonlarının en büyük örneğidir. Bu etkinlikte her yıl 5-10 bin kişi toplanarak yardımlar yapılıyor. Yoksulların her daim yanında olmayı görev bilen Mustafa Aydoğdu eğitime ve kültüre de büyük önem veriyor.

Hayattaki en büyük amaçlarından biri manevi borcunu ödemek adına doğduğu ilçe olan Koyulhisar’a bir ilköğretim okulu açtırmaktı ve bunu da gerçekleştirdi. Münire Mustafa Aydoğdu İlköğretim Okulu, ( YİBO ) 16 dersliği ve öğrenci yurtlarıyla birçok talebeye eğitim veriyor… Bu durumdan duyduğu mutluluğu ikinci bir okulla pekiştirmek isteyen Mustafa Aydoğdu Koyulhisar’da ikinci bir okul veya kültür evi açmayı planlıyor.

50’ ye yakın kurum ve kuruluştan plaketler alan Mustafa Aydoğdu, yakın Koyulhisar ve Köyleri Derneği, Koyulhisar Hizmet Vakfı, TIAD Takım Tezgâhları İşadamları Derneği, Vakıf Guruba Hastanesi Vakfı, Yukarı Kale Köyü (mahallesi) Derneği ve birçok derneğin kurucusudur ve başkanlığını yapmaktadır. Sivaslı Sanayici ve İşadamları Grubu Derneği’nin de bir dönem başkanlığını yapan Aydoğdu, İstanbul Ticaret ve Sanayi Odası ve Genç İşadamları Derneği üyesidir. Ayrıca sağlık için yaptığı yatırımlar dolayısıyla Eski Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel’den hizmet ödülü ve yine Sivas’ta yaptırmış olduğu İlköğretim Okulu dolayısıyla TBMM üstün Hizmet Ödülünü almıştır. 2019 yılında H.Mustafa Aydoğdu Tezmaksan Eğitim Vakfını kuran Mustafa Aydoğdu; elde ettiği başarıların sırrının “İnanmak, çalışmak ve güvenmek” olduğunu düşünüyor.
Adı Soyadı HAKAN AYDOĞDU
Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
HAKAN AYDOĞDU

1972 İstanbul doğumlu olan Hakan Aydoğdu, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1992 yılında Uzay Makine’de Ticaret Müdürü olarak başladığı görevini 7 yıl sürdürdükten sonra, 1981 yılında Hacı Mustafa Aydoğdu tarafından kurulan aile şirketleri Tezmaksan’a 2000 yılı itibariyle Genel Müdür olarak atanmıştır. Tezmaksan’ın büyüme yolculuğundaki pek çok kararda imzasını bulunan Aydoğdu, ‘şirket içinde ve dışında daha fazla lider yetiştirme’ strateji ve misyonuyla Tezmaksan Akademi’nin kurulmasında etkin rol oynamıştır. Bugün Türkiye’de Makine Mühendisliği okuyan 50.000’e yakın öğrenciye ücretsiz eğitim verilmesini sağlamıştır.

2015 - 2019 yılları arasında TİAD-Takım Tezgâhları Sanayici ve İş adamları Derneği’nde Yönetim Kurulu başkanlığı görevini üstlenen Aydoğdu, bir çok Üniversite ve Sempozyumlarda konuşmacı olarak katılım sağlamaktadır.

Kurumların misyonu kadar kişisel misyonun bir insanın profesyonel hayatının bütününü yönlendiren en önemli etken olarak tanımlayan Aydoğdu’nun hedefi; Tezmaksan markasının sadece Talaşlı Makine satışı yapan bir lider marka olmaktan öte Türk sanayicisinin üretim faaliyetlerini kolaylaştırmak ve endüstri 4.0 yolculuğunda teknoloji liderliğini sürdürülebilmek amacı ile veri analizi için makine analiz platformu KAPASİTEMATİK , talaşlı imalat sektörünün oyuncularını bir araya getirebilmek amacıyla parkurda B2B e-ticaret platformu , robotlu otomasyon sistemlerini yerlileştirmek , üretime hız vermek ve ihracat taleplerini karşılayabilmek amacı ile CUBEBOX robotlu otomasyon sistemlerini sanayi sektörünün hizmetine sunmuştur.

Yaptığı bu yeni projeler ve AR-GE yatırımıyla son 1 yılda sektörde %50 verimlilik sağlamıştır.

Ayrıca 2019 yılında talaşlı imalat sektörüne sermaye ihtiyacı olmadan teknolojiyi yenileme fırsatı sunmak ve rekabet güçlerini artırmak amacı ile TEKNOLOJİ KİRALAMA finansal modelini kazandırdı.

Adı Soyadı FATMA AYDOĞDU
Yönetim Kurulu Üyesi
FATMA AYDOĞDU
FATMA AYDOĞDU, TEZMAKSAN A.Ş. MALİ İŞLERDEN SORUMLU İCRA & YÖNETİM KURULU ÜYESİ AYDOĞDU, halen Tezmaksan Makine Sanayi şirketinin CFO’su ve Bağımlı Yönetim Kurulu Üyesi olarak kariyerine devam etmektedir. Aynı zamanda aile şirketlerinden Metrica Metal San.ve Tic.A.Ş. Yön.Kurl.Başk.Yard.lığı, Vega Kaynak Makinaları San.ve Tic.A.Ş. Market Otomasyon San.ve Tic.A.Ş. ve Tezmaksan Teknoloji Kiralama ve Dan.Hiz.A.Ş. Yönetim Kurul Üyeliği, Tezmaksan Akademi Derneği ve Tezmaksan Hacı Mustafa Aydoğdu Eğitim Vakfı kurucu üyeliği devam etmektedir

FATMA AYDOGDU, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden (4 yıl Marmara Ünv.örgün eğitime devam etmiştir) mezun olduktan sonra , 1987 yılında Uzay Makina Takım Tezgahları sektöründe iş hayatına atıldı. Aynı şirkette Mali İşler Müdürü ve CFO rollerini 2001 yılına kadar sürdürdü. 2001 yılından itibaren ise aile şirketlerinde CFO ve Yönetim Kurulu üyelikleri devam etmektedir. Bu süreçte 4 yil psikoloji & yönetim danışmanlığı eğitimini tamamladı halen İstanbul Ünv.Sosyoloji eğitimi görmektedir.
Mevcut kariyerinin yanında sosyal sorumluluk projelerinin üretilmesinde ve hayata geçmesinde aktif rol almaktadır.Aydoğdu,TOBB Kadın Girişimciler Kurul Üyesi ,Down Sendromlular Derneği’nin proje üreten gönüllü ve sosyal komite üyesi, Türk Böbrek Vakfı’nın da Sosyal Komite ve Mütevelli Heyeti Üyesi, Çocuk Eğitim Derneği Proje Koordinatörü , Türkiye Yardımsevenler Derneği gönüllü üyesi ,Sivas Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ,Türkiye Kalite Derneği Kalder Denetim Kurul Üyesi , Türkiye Kızılay Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olup ,C Majör İşten Sesler Korosu’nda İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev almakta, Başkan Yardımcılığını üstlendiği kurumda Türkiye’nin önde gelen iş insanları ile birlikte müzik yaparak sosyal sorumluluk projesi üretmek üzere konserler vererek ülkemizde ihtiyacı olan dernek ve vakıflara özellikle çocukların eğitimine bağış yapılmasına katkı sağlamaktadır .

AYDOGDU, 1992 doğumlu Buse Turunçtur adinda bilim alanında Doktora Yapan bir kız çocuğu annesi , rex adlı köpeğinin anneannesidir.
Adı Soyadı CELAL AYDOĞDU
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş Hakkında Celal Aydoğdu, Mehmet Akif Ersoy Lisesi’ nde mezundur. 1998 yılında New York Station Island Wagner College İngilizce Dil Eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine 1995 yılında Uztes Grup’ da Satış Sorumlusu olarak başlamıştır. 1999 yılında Tezmaksan Mak San ve Tic Aş’ de Yönetim Kurulu Üyesi ve Universal Satış Koordinatörü olarak görev almıştır ve halen aktif olarak görev almaya devam etmektedir.
Adı Soyadı HATİCE AYDOĞDU ÖZER
Yönetim Kurulu Üyesi
HATİCE AYDOĞDU ÖZER
2000 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitiren Hatice Aydoğdu Özer, 2009 yılında Bilgi Üniversitesinde Pazarlama üzerine Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2001-2011 tarihleri arasında Tezmaksan AŞ’de Dış Ticaret Müdürü ve Pazarlama Müdürü görevlerini almıştır.

2011 tarihinde Elma Plastik A.Ş Genel Müdürlüğüne atanan Aydoğdu, 2012 yılından itibaren Tezmaksan A.Ş. grup şirketlerinden Metrica Metal AŞ’de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Halen Aydoğdu Group şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesi olarak görevlerine devam etmektedir.
DENETÇİ
Dönem : 01.01.2019 - 31.12.2019
Adı Soyadı / Ticaret Ünvanı : Pür Bağımsız Denetim YMM A.Ş.
Bağımsız Denetim Resmi Sicili : BDK/2013/036
Adres : Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Apt. B Blok D:16 Ataşehir / İSTANBUL

1999   Goodway Altın Başarı Ödülü
2007   Mori Seiki Asya Satış ikincilik Ödülü
2010   Goodway Üstün Başarı Ödülü
2014   Brother Avrupa Satış Birincilik Ödülü
2014   Toyoda En İyi Satıcı Ödülü
2015   Mitsubishi Avrupa En İyi Satıcısı
2016   En İyi Tanıtım Yapan ve Pazar Geliştiren Bayi Ödülü
2019   ÖSGD Gönüllülük Projesi Teşvik Ödülü

Sunduğu kalite ve teknoloji standardını daha yükseğe taşımak için yatırımlarını artırarak sürdüren Tezmaksan; kaliteye verdiği önemi ISO 9001 Kalite Belgesi'nin ardından aldığı “Mükemmelliyetçilik 3 Yıldız Yetkinlik Ödülü” ile de gözler önüne sermekte ve sahip olduğu ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ile sahip olduğu ve sunduğu teknolojiyi sürekli mükemmel durumda tutmaktadır.

EFQM 
9001 
10002 
27001