“TEZMAKSAN sadece firmamıza değil, ülkemize de ileri teknoloji kültürünü getirdi”

Girginer Genel Müdürü Rüştü Girginer: “Uzun süre manuel tezgahlarla üretim yaptık. TEZMAKSAN’dan 1993 yılında Goodway GCL 2 L temin ettik. Bu bizim ilk CNC’miz… Temin edeli yıllar oldu ancak tezgah, aldığımız ilk günkü hassasiyet ve rijitlikle üretiyor. İhtiyacımız arttıkça daha fazla tezgah yatırımı yaptık. Bugün Parkurumuzdaki tezgahların yüzde 90’ı TEZMAKSAN’ın… TEZMAKSAN, üretimdeki en büyük partnerimiz… Biz Girginer olarak TEZMAKSAN’ın müşterisinden öte, çözüm ortağıyız. TEZMAKSAN’la aramızda; karşılıklı güven, saygı ve çözüm odaklılığa dayalı bir gönül bağı var.”

Kuruluşunuzdan bahseder misiniz?
1976 yılında İzmir’ de kurulan firmamız, Türk Otomotiv Sanayi’nde yan sanayi kuruluşu olarak hizmet veriyor. Üretmiş olduğumuz parçalar, bugün ülkemizde üretilmekte olan otomotiv ve traktör montaj fabrikalarında orijinal parça olarak kullanılıyor. Genel olarak motor, direksiyon, şanzıman, şaft parçaları ürün yelpazemizi kapsamaktadır.
Üretimde 40 yılı aşan bir tecrübeniz var demek bu…
İşe başladığımız yıllarda teknoloji bugünkü gibi değildi. Manuel torna tezgahları kullanıyorduk. Bu da daha fazla el işçiliği demekti.Ayrıca daha fazla hesap yapmayı gerektiriyordu.
TEZMAKSAN’la tanışmak, size üretimde çağ atlatmış olmalı​
1993’te Goodway GCL 2 L ile ilk CNC’mizi aldık. Bu bizim için seri üretime geçişin başlangıcı oldu. İşimiz ve üretim ihtiyacımız arttıkça daha fazla yatırım yaptık. TEZMAKSAN’ın sadece firmamıza değil; ülkemize yüksek teknolojiyi getirmek ve sanayide çağ atlamak hususunda desteği oldu. İleri teknolojiyi, bir kültür olarak benimsemeleri için müşterilerine müthiş katkılarda bulundu.
Tezgah temin etmek için tercihlerinizi genellikle TEZMAKSAN’dan yana mı yaparsınız?
Parkurumuzdaki tezgahların yüzde 90’ı TEZMAKSAN’ın… TEZMAKSAN’dan yaklaşık 30 kadar teknolojimiz var. Durum böyle olunca TEZMAKSAN, firmamızın ana tedarikçisi sayılıyor. Çünkü TEZMAKSAN, üretimdeki en büyük partnerimiz… Başka bir tedarikçi arayışına hiç girmedik zira memnunuz. TEZMAKSAN teknolojileri ve çözüm ortaklığıyla geliştik, kapasitemizi artırdık, dünya ile yarışacak hale geldik. Firmamız Girginer, bu bilinçle gözü kapalı şekilde TEZMAKSAN teknolojilerine referans olur.
TEZMAKSAN’ı üç kelime ile tanımlar mısınız?
Güvenilir, ulaşılabilir, mükemmeliyetçi.
İlk olarak Goodway GCL 2 L temin ettiniz. Son olarak da aynı modeli tercih ettiniz… Bu modeli anlatabilir misiniz?
Goodway, Türkiye piyasasına ilk olarak Goodway GCL 2 L ile girdi. Temin edeli yıllar oldu ama o, ilk günkü hassasiyetle üretiyor. İhtiyacımız arttıkça, işimize en uygun model olarak tekrar parkurumuza ekledik. Elbette ilk modele göre daha yeni, daha modern bir görünüme sahip. Biliyoruz ki tezgah rijit, hassas ve problemsiz… Goodway GCL 2 L, bizim için yaşayan efsane. Memnunuz.İlginizi Çekebilir


Topwork Emo Milano'da
Sanayide 'teknoloji kiralama' ...
Brother’ı işletmemizde görmek ...
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
Gizlilik Sözleşmesi ile Kişisel Verilerin Korunması amacıyla Aydınlatma metnini okuduğumu ve bu kapsamda kişisel verilerimin işlenmesini kabul ediyorum.
E-posta ve SMS ile bilgilendirmeyi kabul ediyorum.