TEZMAKSAN’ın planlı bakımı ile tezgahlarımız, ilk günkü hassasiyetlerini koruyor

BONİMPLANT Genel Müdürü Nevzat Üçler: “Bir sanayi ülkesi olmak istiyorsak teknolojilerimize bakmak zorundayız. Arabamız, beyaz eşyamız gibi teknolojilerimize de sahip çıkmalıyız. Ne de olsa büyük meblağlar ödeyip risk alarak yapıyoruz makina yatırımlarını. Haliyle bakımsızlıktan kaynaklanan arızalar çok büyük kayıp yaratıyor. TEZMAKSAN, gerçekleştirdiği bakımlarla arızaları önceden tespit edip önlem almamızı sağlıyor. Hem makinalarımızın ömrü uzuyor hem de maliyet ve zaman kaybının önüne geçiliyor. Üstelik bakımı yapılan makinaların, hassasiyet ve performansının ilk günkü gibi korunması sağlanıyor.”

Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

Yurt içi ve yurt dışı Satış ve pazarlama faaliyetlerimizi OSİMPLANT çatısı altında yürütmekteyiz. Merkez ofisimiz Ankara’da, satış ve pazarlama faaliyetleri de oradan yürütülüyor. İstanbul’da BONİMPLANT olarak üretim faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Omurga implantı konusunda 20 yıllık bir tecrübeye sahip olmam dolayısı ile sektörün ihtiyaçlarını doğru analiz ederek, cevap verme konusunda gerekli bir bilgi birikimine sahip olduğumu ve bunu geliştirmek için sürekli araştırma ve geliştirme faaliyetleri içerisinde bulunduğumu belirtmek isterim. Sağlıkçı olmam bu konuda bana oldukça yardımcı olmakta.

Aslında bizi süreç yönlendirdi. “Bu alanda iş yapalım” diye karar verince ithalat yapabileceğimizi gördük. Ancak Sağlık Bakanlığı’nın ithal medikal ürüne sunduğu fiyat politikasını göz önüne alınca bizim bu ürünleri ithal etmemiz imkansız hale geldi. Bonimplant olarak 2008’de üretime başladık. Daha sonra ithal ettiğimiz ülkelere, ürünlerimizi ihraç eder bir duruma geldik. Bu bizim için oldukça gurur verici bir durum.

TEZMAKSAN’la nasıl tanıştınız?

Hassasiyet önemle üzerinde durduğumuz bir konu. Hassasiyeti sağlamak için tel erezyonla ilgili birtakım araştırmalar yaptık. “Kendi bünyemizde bir tel erezyonumuz olsun” diye düşünürken TEZMAKSAN’la tanıştık ve Mitsubishi Tel Erezyon tezgahı temin ettik.

Planlı bakım yaptırmak için neden TEZMAKSAN’ı tercih ettiniz?

TEZMAKSAN’ın müşterisine ticari odaklı bakmaması ve çözümler sunmasını takdirle karşıladık. Ayrıca TEZMAKSAN’ın planlı bakımlarını yaptırıp memnuniyet duyan sayısız firmanın referansı da söz konusu. Mühendislik birikimi ararsanız, o da fazlasıyla var. Hem de sadece sattığı markaya değil, tüm tezgahlara bakım yapabilecek kadar… İlgililer, çözüm odaklılar, hızlılar. Müşterilerini doğru yönlendiriyor TEZMAKSAN. Bunların hepsi birer etken... TEZMAKSAN’ın profesyonelliğinden faydalanmak istedik.

TEZMAKSAN’ın planlı bakım hizmetlerinden memnun musunuz?

Bir sanayi ülkesi olmak istiyorsak teknolojilerimize bakmak zorundayız. Arabamız, beyaz eşyamız gibi teknolojilerimize de sahip çıkmalıyız. Ne de olsa büyük meblağlar ödeyip risk alarak yapıyoruz makine yatırımlarını. Haliyle bakımsızlıktan kaynaklanan arızalar çok büyük kayıp yaratıyor. TEZMAKSAN, gerçekleştirdiği bakımlarla arızaları önceden tespit edip önlem almamızı sağlıyor. Hem makinalarımızın ömrü uzuyor hem de maliyet ve zaman kaybının önüne geçiliyor. Üstelik bakımı yapılan makinaların, hassasiyet ve performansının ilk günkü gibi korunması sağlanıyor.İlginizi Çekebilir


Türkiye’nin gizli gücü kadın sanayiciler!
Türk Mühendislerden Üretim Sektörüne Doping:Kapasi...
Sanayide “Teknoloji Kiralama” dönemi
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.