“TEZMAKSAN’ın planlı bakımlarıyla tezgahlarımızın hızı yüzde 20 arttı.” “Tel erezyon kullanıcısıysanız yüksek hassasiyet gözetmek zorundasınız. Haliyle bakım şart…”

H2 Makine Firma Ortakları Fatih Saraç ve Recep Şimşek: “Firmamızı 2015 yılında sıfır sermaye ile kurduk. Atölyemizdeki teknolojileri, çok zor temin ettik. Haliyle zar zor aldığımız tezgahlara gözümüz gibi bakıyoruz. TEZMAKSAN’ın planlı bakım hizmetiyle tezgahlarımızın hızında yüzde 20 artış oldu. Profesyonel ellerce gerçekleşen bakım uygulaması sayesinde arızaları öngörüp plansız duruşların önüne geçip içimiz rahat şekilde üretim yapıyoruz.” Erdinç Güney TEZMAKSAN Bakım Bölüm Sorumluısu Recep Şimşek H2 Makina Firma Ortağı Fatih Saraç H2 Makina Firma Ortağı Fatih Ayaydın TEZMAKSAN Teknik Servis Eğitim Kurulum

Üretim yolculuğuna nasıl çıktınız?

Her ikimizin de sektörde hatırı sayılır bir tecrübesi var ve bu birikimi kendi işimiz için kullanmak istedik. Eğer bir adım atmasaydık ömür boyu “Acaba mı?” sorusu içimizde kalacaktı. Firmamızı iki ortak olarak 2015 yılının Eylül ayında kurduk. O günden bugüne, büyüyerek, gelişerek yola devam ediyoruz. Atölyemizde prograsif kalıp, plastik kalıp ve makine parçaları üretiyoruz. Fason imalat gerçekleştiriyoruz.

TEZMAKSAN’la yolunuz nasıl kesişti?

TEZMAKSAN’ı geçmişte başka firmalarda çalışırken de tanıyorduk. Hatta pek çok TEZMAKSAN markası teknolojiyi kullanmışlığımız var. Ancak firmamızı kuruş sürecinde birtakım sermaye sıkıntıları yaşadık. Bankaların leasing politikaları da bize çok yardımcı olmadı. Ancak TEZMAKSAN, yapıcı ve çözüm odaklı yaklaşımıyla duruma el attı ve yatırım yapabilmemiz için elinden gelen desteği verdi. TEZMAKSAN’ın kurumsal bir firma olduğunu biliyorduk ancak esnaflık tarafı da azımsanamayacak kadar güçlü. Haliyle bize daha yolun başındaki bir firma olmamıza rağmen durumumuza esnafça yaklaştılar.

TEZMAKSAN, planlı bakım uygulamasını fazlasıyla önemsiyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Atölyemizde gözümüz gibi baktığımız teknolojiler var. Bunların başında Mitsubishi MV 2400 S Tel Erezyon geliyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi kendi işimizi kurmak için sıfır sermaye ile yola çıktık. Haliyle istediğimiz teknolojileri de çok zor koşullarda temin ettik. Gözümüz gibi bakmak istiyoruz. TEZMAKSAN, atölyemizde hem kendi sunduğu teknolojilere hem de marka portföyünün dışındaki tezgahlara bakım yapıyor.

TEZMAKSAN’ın bakımlarından sonra tezgahlarınızda neler gözlemlediniz?

Öncelikle şunu belirtelim: Tel erezyon kullanıcısıysanız yüksek hassasiyet gözetmek zorundasınız. Haliyle bakım şart… Hem tezgahların ilk günkü rijitliği ve hassasiyetinin korunması için, hem plansız duruşların önüne geçmek için, hem de ürettiğiniz parçanın kalitesinden ödün vermemek için. TEZMAKSAN’ın bakımlarından sonra hem tel erezyon hem CNC işleme merkezinde yüzde 20 hız gözlemledik. Tezgahlarımız, temin ettiğimiz ilk günkü hassasiyetlerine kavuştu. TEZMAKSAN’ın servis ve bakım tecrübesiyle muhtemel arızaları öngörebilir hale geldik. Böylece içimiz rahat şekilde üretim yapıyoruz.

Muadiliniz firmalara planlı bakım yaptırmalarını tavsiye ediyor musunuz?

Bir saatlik zaman kaybını bir kenara bırakın, 10 dakika bile günümüzün rekabet koşullarında müşteri kaybettiriyor. Üreticiler iyi bilir, zaman aslında her şeydir. Planlı bakım zaman kaybının yanı sıra maddi kayıpların da önüne geçmek için kritik bir uygulama. Ancak planlı bakım da işinin ehli servis ekibine yaptırılmalı. TEZMAKSAN’dan planlı bakım hizmeti almaya devam edeceğiz.İlginizi Çekebilir

Tezmaksan Yenilenen Modelleri İle 3T Fuarı'ndaydı...
Mitsubishi MV2400S CNC Tel Erezyon ile mikron değe...
Hassas kalıplar üretmek için, hassas Frontier MCV ...