Tezmaksan,'Kapasitematik' ile verimliliği anlık takip edilecek

"Uzaktan izleme ve verimlilik raporlama sistemi olan 'Kapasitematik' sayesinde CNC kullanıcıları ve işletmeler, mevcut makinelerini ölçebilir ve tarihsel trend analizlerini görebilir hale gelecek.


Tezmaksan'ın 'Kapasitematik' projesiyle, firmaların makineleri uzaktan takip edilerek anlık çalışma verileri ve tarihsel istatistiksel verimlilik analizleri kullanıcı ve işletme sahiplerine sunulacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, işletmelerin her birinin bireysel olarak bu analiz ve raporlama sistemini kurmasının çok daha maliyetli olacağını belirtildi. Buna karşın uzaktan izlenen verilerle, örneğin makinenin işlediği parça adeti, hurda adedi, çalışma ve durma süreleri, durma sebepleri kategorileri görülebilebileceği kaydedildi. Ayrıca makinelerde geçmişe yönelik trend analizleri yapılabileceği de açıklamada belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Uzaktan izleme ve verimlilik raporlama sistemi olan 'Kapasitematik' sayesinde CNC kullanıcıları ve işletmeler, mevcut makinelerini ölçebilir ve tarihsel trend analizlerini görebilir hale gelecek. Makinelerin günlük çalışma sürelerinin yanı sıra özellikle duruş sürelerinin; arıza, hazırlık, yükleme/boşaltma, mola gibi alt kategorilerde raporlanması ise bu analizin daha hedefe yönelik veriler sunmasını mümkün kılıyor."

Tezmaksan'dan yapılan açıklamaya göre, Endüstri 4.0 ve IOT (nesnelerin interneti) konsepti dahilinde düşünülebilecek bu proje ile uzaktan erişim yaparak makinelerin anahtar öneme sahip verileri bir merkezde toplanıyor ve bu veriler anlamlandırılarak sunuluyor. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Tezmaksan'ın burada üstlendiği vazife ise; işletmelerin her birinin bireysel olarak bu analiz ve raporlama sistemini kurması çok daha maliyetli olacak iken, bunu bir merkezden ve standardize edilmiş yapılar ile müşterilerinin ayağına götürmektir."


Etiketler: KAPASİTEMATİK   dünya gazetesi   Tezmaksan Kapasitematik ile verimliliği anlık takipedilecek   


İlginizi Çekebilir

İnisiyatif Alan Ve Kendi Kararlarını Veren Robotlar Geliyor
İnisiyatif Alan Ve Kendi Kararlarını Veren Robotlar Geliyor
Türk Mühendislerden Üretim Sektörüne Doping:Kapasitematik
Türk Mühendislerden Üretim Sektörüne Doping:Kapasitematik

KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
EĞİTİM TAKVİMİ

Machinetool Express