TIMEX Filtrasyon Genel Müdürü Osman Sandıkçıoğlu: Goodway GLS-2000LY ile Ürün Kalitemiz Çok Yükseldi ve Üretimimiz Ekonomik Hale Geldi

TIMEX Genel Müdürü Osman Sandıkçıoğlu: “Goodway GLS-2000LY ile özellikle her birinin yaklaşık 7-8 bin metreküp saat olduğu sistemlerde kullanılan büyük ölçekli filtrelerimizin kapaklarını son derece hassas bir şekilde kendi bünyemizde işlemeye başladık. Tabii bu durum ürün kalitemizi çok yükseltti, daha ekonomik hale getirdi, daha kısa sürede imalat olanakları sağladı. Bu da dünya pazarındaki acımasız rekabette bizi bir adım öne çıkardı.”

TIMEX Filtrasyon hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?
1988 senesinde kurulmuş olan ve bugün dünyanın en büyük filtre firmalarından biri haline gelmiş olan TIMEX, ihracat odaklı bir yapıya sahip. Her şey ihracat filozofisi üzerine kurulu olduğundan gittikçe en kaliteli ürünü, en kısa zamanda, en ekonomik şekilde üretmek bizim ana karakterimiz. Bu üç nedenle, ürünlerimizle ilgili olan her türlü parçayı en kaliteli şekilde üretmek üzere çalışmalarımız hızla ve süreklilikle devam ediyor.
Tezmaksan ile yollarınız nasıl ve ne zaman kesişti?
TIMEX, 2019 senesinde yeni fabrikasına geçti. Bu nedenle yatırımlarımız sürekli devam ediyor. Kendi ürünlerimizle ilgili olarak piyasadan aldığımız servislerden pek de memnun olmadığımız için yeni ve teknolojik makine arayışına giriştik ve Tezmaksan ile tanıştık.
Kao Ming kmc218HIS ve Goodway GLS-2000LY tezgahını neden seçtiniz? Tezgahların ortaya koyduğu ürünlerden memnun musunuz?
Tezmaksan yetkililerinden aldığımız güzel destek neticesinde bir adet Kao Ming KMC 218 HIS Köprü tipi işleme merkezi ve bir adet 4 eksen Goodway GLS2000LY torna tezgahı aldık. 2230*1700 tablaya sahip olan işleme merkezi sayesinde (desalination plant dediğimiz sistemlerde kullanılan filtrelerimize) her birinin yaklaşık 7-8 bin metreküp saat olduğu sistemlerde kullanılan filtrelerimizin kapaklarını son derece hassas bir şekilde kendi bünyemizde işlemeye başladık. Tabii bu durum ürün kalitemizi çok yükseltti. Bunun yanı sıra Tezmaksan’dan aldığımız 4 eksenli bir CNC torna tezgâhımız vardı. Bu tezgâh sayesinde özellikli, daha küçük parçaları çok ekonomik bir şekilde bünyemizde üretme durumuna geçtik. Böylece hem zaman hem kalite olarak avantajlı bir durum oluştu. Kendi bünyemizde bu parçaları ürettiğimiz için yeni iş olanakları yaratmaktan da memnun olduğumuzu iletmek istiyorum.İlginizi Çekebilir

İhracatı Göğüsleyen Sektörlerin Fuarı MAKTEK Tekno...
Genel Müdürümüz Hakan Aydoğdu, Bloomberg HT de yay...
Pars Roket Takımı, TEZMAKSAN’ın uygulama desteğiyl...