Toyoda CNC İşleme Merkezi Takım Tezgahları

Toyoda

1921 yılında Koyo Seiki Cop. ünvanıyla kurulan, 1938 yılı itibariyle sırasıyla Kokubu, Tokushima (1963), Tokyo Fabrikası (1969), Kagawa (1975) ve diğer fabrikalarını kurarak 1963 yılı itibariyle de merkez ofislerini açan firma dünya çapındaki servis, satış ve hizmet anlayışı ile yılda 1,017,071 milyon yen cirosu ve 33,000 çalışanı ile otomotiv, enerji, savunma sanayi sektörlerine hizmet vermektedir.

Kuruluşu itibariyle birçok yeni anlaşmalara imza atarak kapasitesini ve ürün yelpazesini geliştiren Koyo Seiki 2005 yılında Toyoda Machine Works (Kuruluş 1941) ile birleşerek CNC yatay işleme merkezi üretimine odaklanmıştır. 2007 yılında ise rulman imalatını da yapabilmek amacıyla Hindistan’ın en büyük otomotiv firması olan Sona Koyo Steering Ltd. ile birleşerek Hindistan’da JTEKT Sona Otomotiv şirketini kurdu. 2008 yılına gelindiğinde Micromatic Grinding Technologies ile birleşerek, CNC silindirik taşlama imalatını da bünyesine alan JTEKT, bugün dünya çapındaki müşterilerine otomotiv yedek parça imalatı, takım tezgâhları imalatı, elektronik kontrol cihazları, ev aksesuarları üretimi, satış ve servisi konusunda hizmet vermektedir.

Takım tezgahları sektöründe, her çeşit elektrikli direksiyon sistemlerinde, sürüş teknolojilerinde ve rulman konusunda tek fonksiyonel yedek parça tedarikçisi olan JTEKT grubun, Japonya’da 11, Avrupa’da 18, Asya 29, Kuzey ve Güney Amerika’da 15 olmak üzere toplam tüm dünya genelinde toplam 73 grup şirketi bulunmaktadır.

Ürün gamında 400’lük, 450’lik, 500’lük, 550’lik, 630’luk, 800’lük, 1000’lik ve 1250’lik tabla ölçüleriyle, silindirik rulmanlı, lineer veya sürtünmeli kızaklı yatay işleme merkezleri ile birlikte, 4 metre boya kadar çeşitli tip ve özelliklerde CNC silindirik taşlama tezgahları bulunan TOYODA, ismini dünyaca ünlü otomobil markası TOYOTA’nın sahibi olan aileden almaktadır. Ürün yelpazesinde CNC işleme merkezlerinde 6.000 dev/dak hızdan, 20.000 dev/dak hıza ve 90 Nm torktan 1.500 Nm torka kadar sahip iş millerini kullanmakta olan TOYODA markası, aynı zamanda bu iş millerinin ve makinenin gerekli diğer rulmanlarının bir çoğunu da yine kendi firması olan Koyo’nun  imal ettiği  rulmanları kullanmaktadır.

JTEKT Corporation, uzun yıllara dayanan deneyimiyle, temel teknolojiyi derinlemesine geliştirerek ve bu teknolojiyi rulman, takım tezgahları, elektrikli direksiyon sistemleri ve sürüş teknolojilerinin üretimiyle bir araya getirerek, kullanıcı dostu, güvenli, konforlu, enerji tasarrufu sağlayan, çevre ile dost, daha modern ve gelişmiş bir teknolojiye liderlik etmeyi hedeflemektedir.


KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
Etkinlik Takvimimiz

Machinetool Express