Türkiye’nin ilk CNC dijital platformu Parkurda.com hizmete başladı

Talaşlı imalat sanayisinin güçlerini birleştirdiği, sektörünün ilk ve tek yerli ve milli iş platformu olan Parkurda.com açıldı. Türkiye sanayisinin ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan ve “birlikte daha güçlüyüz” mottosuyla yola çıkan Parkurda.com’da fason iş yapmak isteyenler ile fasona iş vermek isteyenler buluşacak. Kariyer bölümünde ise talaşlı imalat sanayisine yönelik ilanlarla iş arama ve bulma sürecinde istihdama destek sunulacak.

Dijital platformlarının ekonomi içindeki payı ve etkinliği her geçen gün artıyor. Ticari faaliyetlerin, görüşme ve organizasyonların yüz yüze gerçekleşmesini zorlaştıran Covid-19 pandemisi ise bu taraftaki süreci hızlandırıyor. Dünyada hızlanan bu trendin dışında kalmak istemeyen Türkiye ise yeni iş bağlantıları oluşturmaya olanak tanıyan e-b2b tabana da sahip ilk yerli ve milli platformuna kavuştu.

Fason iş vermek isteyenlerle fason iş almak isteyenler ‘Parkurda’da

Makine sanayisinde kilit bir konumda bulunan talaşlı imalat sektörüne yönelik olarak hazırlanan Parkurda.com, 5 Ekim itibariyle açıldı. İki yıllık hazırlık sürecinin ardından devreye alınan iş ağı platformunun, pandemiden ötürü görüşmeler yapamadığı için yeni projeler alamayan KOBİ’lere büyük fayda sağlaması bekleniyor.

Dört farklı katmadan oluşan iş ağı platformu Parkurda.com, fason iş vermek isteyenlerle fason iş almak isteyenleri buluşturduğu gibi, imalatçı firmaların birbirini tanımalarına beceri ve yeterliliklerini görmelerine de imkan tanıyor. İş ağı üzerinden buluşan taraflar, güvenli ve şifrelenmiş görüşmelerle süreci sürdürüyor. Kariyer bölümü büyüyüp geliştikçe ileride bir CV bankası oluşturulması planlanıyor. Son teknolojik gelişmeler, sektörü yakından ilgilendiren araştırmalar, makale ve yazılar ise sektörden haberler bölümü üzerinden Parkurda.com takipçilerinin bilgisine sunuluyor.

www.parkurda.comİlginizi Çekebilir

Tezmaksan, 40'ıncı Yaşında 100 Milyon Dolar Ciro H...
A Para Televizyonunda Hande Özdemir'in sunumu ile ...
Sözün senet olduğu bir dönemin günümüzdeki temsilc...