CUBEBOX kullanıcıları, Ziraat Bankası’nın İVME Kredisinden faydalanabilecek

Ziraat Bankası, NACE kodu kapsamındaki yerli ve milli ürünlere İVME Finansman Paketi sunuyor. TEZMAKSAN’ın imalatçı çözüm ortakları için yeni geliştirdiği CUBEBOX, NACE kodu kapsamında değerlendiriliyor.

TEZMAKSAN Mali İşler Müdürü Olcay Duran, CUBEBOX kullanıcısı olmak isteyenlere imkan yaratacak olan İVME Finansman Paketi’yle ilgili merak edilenleri yanıtladı. TEZMAKSAN Bakım Bölüm Personeli, İsveç markası SPM’den aldığı Leonova Emerald cihazıyla müşterilerine, periyodik bakımın yanı sıra kestirimci bakım da yapabilecek. SPM’in eğitim ekibi TEZMAKSAN’a beş günlük bir kestirimci bakım teknolojileri eğitimi verdi. Krediyi kimler kullanabilir?

 

Krediyi kimler kullanabilir?

CUBEBOX temin eden müşteri, bu krediyi kullanmak istiyorsa mutlaka belirtilen NACE kodlarına girmesi gerekmektedir.

Krediye uygunluk şartları nelerdir?

İstenirse, Yatırım ve İşletme kredisi olarak ayrı ayrı ya da her ikisi de aynı anda kullanılabilir. Üst sınır yatırımda 150 Milyon, işletme kredisinde 30 Milyon olmak üzere toplam 180 Milyon TL’dir. Kesinlikle yapılan yatırımın karşılığının bulunması ve fatura ibraz edilmesi gerekir.

Kredi müşterisi için limit nasıl belirleniyor?

Vadeler ve faiz oranları nasıl?

Yatırım kredilerinde; 2 yıla kadar anapara geri ödemesiz azami 10 yıl vade uygulanabiliyor. İşletme kredilerinde; 1 yıla kadar anapara geri ödemesiz azami 5 yıl vade uygulanabiliyor. Kredi kullanıcısı, iki şekilde kredi faiz oranlarını seçebiliyor: a) DİBS Endeksli Değişken Faiz Oranları; 0-2 yıl vade için 2 yıl vadeli DİBS+ %1,00, 2-5 yıl vade için 5 yıl vadeli DİBS+ %2,00, 5-10 yıl vade için 10 yıl vadeli DİBS+ %3,00 şeklindedir. b) TÜFE Endeksli Değişken Faiz Oranları; 0-2 yıl vade için TÜFE+ %2,00, 2-10 yıl vade için: TÜFE+ %3,00 şeklindedir.

Kredi için komisyon uygulanıyor mu?

• Kullandırılan kredinin komisyonu olaraksa; 0-2 yıl vade için % 1,00, 2-5 yıl vade için % 1,50, 5-10 yıl vade için %2,00
​• İstenirse, gayri nakdi olarak da kullanım yapılmaktadır. (teminat mektubu, akreditif, garanti mektubu vb.) Cari komisyon oranları üzerinden %20 indirim uygulamaktadırlar.

Kredi müşterisi için limit nasıl belirleniyor?

Banka tarafından, bu kredi yatırım kapsamında değerlendirileceği için proje finansman gibi ayrı ele alınıp ayrı bir çalışma yapılması gerekmektedir. (Bu kredinin müşteri tarafından kullanılabilmesi için gerekli şartlar ise tamamen TEZMAKSAN’ dan bağımsız çalışmakta olup, banka ve müşteri beraber çalışıyor olacaktır.) Aslında normal kredi limit çalışması banka ile yapılmaktadır. İVME Finansman Paketini, diğer kredilerden ayıran en önemli madde, faiz seçeneğinizin olması…

DİBS ve TÜFE’ye endeksli olarak seçim yapabilme şansınız var. Yüksek faiz koşullarına göre avantajlı bir alternatif olarak gözlemlenmektedir.İlginizi Çekebilir

Karanlıkta yüzde 97 katma değer çıkardı
Yatırımlar durmak üzere
AKILLI MAKİNELERİ görücüye çıkarıyor