FPT 5 Eksen Modelleri

FPT Industrie S.P.a, kurulduğu günden bu güne CNC Freze ve Bohrwerk (Delik İşleme) tezgâhları imalatı yapan, makine ekipmanları, her türlü yedek parça, kalıp, otomotiv, havacılık ve enerji sanayinden tarıma kadar çok çeşitli sektörlerde kullanılabilen makineler üretmektedir. Yıllardır Tezmaksan Makina tarafından mümessilliği yapılan ve 46 yıllık tecrübesi ile ürettiği 5 eksen işleme merkezleri konusunda uzman olan FPT’nin bu teknolojilerine kısaca değinirsek;

Bu modeli ile iş parçası ölçüleri ve ağırlığında sınırları kaldırmaya yardımcı oluyor. Ana gövdesi, zemine montajlanan birbirinden bağımsız 2 yan duvar ve bunların üzerinde gezer gövdeli iş milinden oluşan DINOMAX dilerseniz düz zemini ya da dilerseniz isteğinize göre dizayn edilmiş tablayı iş parçası bağlamak için kullanabiliyor. X ekseninde 3m’den 6m’ye, Y ekseninde 2,2m’den 3,2m’ye kadar geniş hareketlere sahip 3 ayrı DINOMAX modelinin Z ekseninde 1,1m’den 1,5m’ye kadar hareket kabiliyeti bulunmaktadır. FPT’nin tümüyle kendi imalatı olan uluslar arası patentli 2 eksenli iş mili kafası ile DINOMAX, 5 eksenli karakteristik bir makine olup X ekseninde lineer motor teknolojisiyle dizayn edildi.

FPT nin geliştirdiği hidrostatik yataklı Borverk tezgahları, birçok innovasyonu ile, teknoloji ve hassasiyette çığır açmıştır. FPT alanında büyük ebatlı hidrostatik yataklı makina yapan nadir firmalardandır. Spirit modeli Borverkler, dört kızakla, tam kapalı koç kafa sistemine sahiptir. Koçu tam anlamıyla kavrayan dört kızaklı gövdeye sahiptir. Bu sayede eşsiz simetri ve rijitliğe sahiptir. BFIB sistemli yeni hareket sistemi (Destekli Flidrostatik Rulman) sayesinde lineer eksen hareketlerindeki aşınma ve yüklenme sönümlemesini optimize ederek rijitlik ve hız performansını arttırır.

Yıllardır FPT 'nin uyguladığı patentli Dinamik-Hidrostatik Balans sistemi ile yatay ve dikey hareketlerde eski usul karşı ağırlığa ihtiyaç duyulmamaktadır. BHB sistemi, özel koç ve yatak tekniği yani "WACHES sistemi" (ki buna Çok Eksenli Hlidrostatik Elektronik Sistem diyoruz) sayesinde FPT yıllardır inanılmaz hassasiyet ve rijitlik performansını müşterilerine sunmuştur.

Tüm bu fonksiyonel özellikleri sayesinde, dünya da çok saygı ve rağbet gören "SPIRIT serileri", başta Ağır Sanayi olmak üzere, Enerji ve Gemi İnşa sanayisinde tercih edilmektedir.İlginizi Çekebilir


FPT'den Yeni Dinox ve Castel T...
Tezmaksan Makina Müşterilerini...
Dahlih'ten Mükemmel Çözüm: Yen...
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.