Öztürk Makina 300'üncü Brother ile üretimde kusursuzluğu hedefliyor

    

Kalite Kontrol Müdürü Taha Öztürk: “Üretim alanımızda modernlik ve kusursuzluk esastır. Bu sebeple kusursuzluğu sunan ve müşterimize kısa termin sürelerinde üretim gerçekleştirmemizi sağlayan teknolojilere yatırım yapmamız gerekti. Makina parkurumuzda iki adet Brother tezgah yerini aldı. TEZMAKSAN’ın sattığı 300’üncü Brother olan S700x1’i de temin etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Siz de köklü firmalardan birisiniz… Öztürk Makina ne zaman, nasıl kuruldu?

Firmamız Osman Nuri Öztürk tarafından 1954 yılında İstanbul’da kuruldu. Osman Nuri Öztürk, büyükbabamızdır. Seneler için de 15 m2’de başlayan üretim 1000 m2’ye ulaştı. Şu an bünyesinde üçüncü kuşağın da bilfiil çalıştığı bir şirketiz.

Firmanızın uzmanlık alanı nedir?

Öztürk Makina, 1986 tarihinden itibaren portatif ağaç işleme makinaları imalatı, 1989’dan bu yana kablo işleme, kesme ve krimpleme konularında uzmanlaştı. Müşterimize makinadan kalıba kadar, kablo işleme sektörü için gerekli bütün yedek parçaların tasarımından üretimine uzanan geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

Üretiminizi nereye kanalize ediyorsunuz?

İmalatımızın yüzde 80’ini ihraç ediyoruz. Başta Bulgaristan, Portekiz ve Almanya gibi Avrupa ülkeleri olmak üzere Fas, Tunus ve Rusya’ya da ihracat gerçekleştiriyoruz. Pek çok büyük markanın onaylı tedarikçisiyiz ve takdir edersiniz ki bunu başarmak pek de kolay değil… Onaylı tedarikçi olabilmek için sayısız aşamadan geçerek kurumsallaştık.

Nasıl başardınız?

Uygun fiyat ve termin süresi ile… Hem termin süreleri kısaldıkça stok maliyeti de düşüyor. Bunu sağlayabilmek için de yüksek teknoloji ile çalıştık. Modern ve hassas makine parkımız, bütün uluslararası kalite standartlarını karşılamaktadır.

Bu noktada TEZMAKSAN’la tanışmış olmalısınız…

Evet, Alman menşeili onaylı tedarikçimiz bizi daha fazla yüksek teknolojili tezgah yatırımı yapmaya zorladı. Bilirsiniz ki Almanlar, disiplin ve süreklilikte hassastır. Her şeyin bir yedeğinin bulunmasını isterler. Üretim alanımızda modernlik,
kusursuzluk esas olmak zorunda... TEZMAKSAN’dan daha önce Argo ve First temin etmiştik.

300’üncü Brother’ı siz almışsınız. Neden Brother’dan yana tercih yaptınız?

Çünkü Almanya ile olduğu gibi Japonya ile de çalışma yapmaktayız. Brother da çok kaliteli bir Japon markası. İlk olarak Brother S500x1 aldık. Tezgah, imalatta diğer tezgahlara göre hız, performans ve kalite açısından üstün gelince tekrar bir Brother temin
etmek istedik. İş yoğunluğumuz çok fazla ve sürekli sipariş alıyoruz. Gerçekten de imalatta ikinci Brother’a ihtiyaç duyduk. Böylelikle S700x1’i satın alarak 300’üncü Brother’ı temin etmenin ayrıcalığını yaşadık.

Tekrar bir tezgah yatırımı yapacak olsanız Brother’dan yana tercih yapar mısınız?

Markanın kalitesi ile TEZMAKSAN’ın hizmet profesyonelliğini göz önünde bulundurarak elbette tekrar tercih ederiz.


Etiketler: tezmaksan makina   brother   öztürk makina   


İlginizi Çekebilir

Makineler İstiklal Marşı'nı söyledi
Makineler İstiklal Marşı'nı söyledi
Hedefimiz: Yılda 100 adet Brother satmak
Brother, her yıl yükselen satış grafiğiyle 2015in ön plana çıkan markaları arasında yer aldı. Brother takım tezgahlarının temsilcisi ve
İstiklal Marşı okuyan makine ürettiler!
İstiklal Marşı okuyan makine ürettiler!

KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
EĞİTİM TAKVİMİ

Machinetool Express