SW MAKTEK Fuarında İstiklal Marşını söyledi

Tezmaksan Makina’nın Türk mühendisler tarafından geliştirilen Kapasitematik Yazılımı, CNC tezgahına (makinaya) İstiklal Marşı okuttu. MAKTEK fuarında sergilenen SW modelinin parça işleme sırasında çıkardığı sesler notaya dökülerek, CNC tezgahına yüklendi. Böylece işleme sırasında çıkan İstiklal Marşı ezgisi, görsel ve duyusal bir gösteriye imza attı.
​Dördüncü Sanayi Devrimi ya da diğer adıyla Endüstri 4.0, son dönemde sıkça duyduğumuz bir konu haline geldi. Üretimde yapay zekayı temel alan bu olgu, bir makinanın neler yapabileceğini gözler önüne seriyor. Bu devrimde yalnızca üretim yapan değil, inisiyatif alan makinalar karşımıza çıkıyor. Her ne kadar bu düşünce insanı tedirgin etse de, bu işleve sahip makinaların gelecekte hayatımızı oldukça kolay hale getireceği şüphesiz.

Devir sesleri notaya döküldü

Endüstri 4.0 konusunda ses getiren Ar-Ge çalışmalarına imza atan Tezmaksan Makina, yapay zeka konusunda keyifli bir projeye imza attı. Tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirilen Kapasitematik Yazılımı ile CNC tezgahına (makinaya) İstiklal Marşı söyletildi. MAKTEK fuarında sergilenen SW modelinin parça işleme sırasında çıkardığı sesler notaya döküldü. Farklı devirlerde çıkan bu sesler Kapasitematik Yazılımı ile İstiklal Marşı’nın notalarına çevrilerek CNC tezgahına yüklendi. Böylece SW modeli parça işleme esnasında İstiklal Marşı’nın ezgisini ortaya çıkardı.İlginizi Çekebilir


TEZMAKSAN, üretim teknolojilerini konuşturdu
Ege Fren, TEZMAKSAN’ın robotlu otomasyon uygulamas...
Dev Sektör İstanbulda Buluşuyor
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.