TEZMAKSAN YERLİ ÜRETİM TORNALARINI PAZARA SUNDU

   

 TÜRK SANAYİSİNİN REKABETTEN UZAK KALMAMASI İÇİN OTOMASYON ALANINDAKİ YATIRIMLARINI YOĞUNLAŞTIRAN TEZMAKSAN, İKİ FARKLI YERLİ ÜRETİM TORNASINI PİYASAYA SUNARKEN, YERLİ ÜRETİM TORNALARINDAKİ GANTRY UYGULAMASIYLA OTOMATİK PARÇA BESLEME OPSİYONLU TORNAYI DA GELİŞTİRDİ. GANTRY TİP BESLEME ÜNİTESİ İNSANSIZ ÇALIŞMA OLANAĞI SAĞLARKEN, MAKİNELER 7/24 FAALİYET GÖSTEREBİLİYOR. BÖYLECE ÜRETİMDE VERİMLİLİK YÜZDE 501ERE KADAR YÜKSELEBİLİYOR. 

Sanayide dijitalleşmenin ve otomasyonun önemini her fırsatta vurgulayan Tezmaksan, ileri teknolojili ürünleriyle Türk sanayisinin üretimini desteklemeyi sürdürüyor. Her döneme uygun yatırımlarıyla birçok yeniliğe imza atan Tezmaksan, yeni yerli üretim tornalarını talaşlı imalat sanayisinin hizmetine sundu. Böylece Tezmaksan, yerli üretim tornaları sayesinde cari açığa neden olan ithalatı azaltma noktasında da yardımcı oluyor. 

7/24 ÇALIŞABİLİYOR, EN YÜKSEK VERİMLİLİĞİ SAĞLIYOR
TR200 ve TR200G olarak piyasaya sunulan torna modelleri, kullanıcı dostu kontrol ünitesiyle ergonomik bir çözüm de sağlıyor. Gantry robot sistemlerine uyumlu olan makineler, kolay kurulum sayesinde üretime hızla uyumlaştırılabilirken, Gantry tip besleme ünitesi insansız çalışma imkânı veriyor ve makinelerin 7/24 çalışabilir durumda olabilmesi yüzde 50'lere varan verimliliği beraberinde getiriyor. Torna dış kasasının Gantry uygulamasına uygunluğu, hızlı tedarik, fiyat ve yedek parça avantajlarıyla öne çıkan yeni tornalar için yaklaşık 2 milyon avroluk yatırım yapıldı. İlk etapta iki model ile yola çıkan Tezmaksan, diğer modellerin üretimi konusunda da çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Tezmaksan, yeni modelleri en kısa sürede müşterileriyle buluşturmaya hazırlanıyor. Yerli üretim konusunda yazılım ve mühendislik alanındaki deneyimli kadrosuyla yoğun Ar-Ge faaliyetlerine devam eden Tezmaksan, ithalata bağımlılığı azaltmayı amaçlıyor.

GANTRY UYGULAMASI NEDİR?
Gantry robot uygulaması; genellikle yatay ve dikey harekete izin veren bir üst sistem üzerine eklenmiş, robot ve gripper aracılığıyla otomatik olarak besleyen ya da kaynak gibi farklı uygulamaların da yapılabildiği otomasyon sistemleri olarak tanımlanıyor. Tezmaksan'ın uyguladığı Gantry tip otomasyon sistemleri, CNC tezgâhlara otomatik parça yükleme ve boşaltma sistemleri olarak öne çıkıyor. 

 İlginizi Çekebilir

Tezmaksan UKUB İşbirliği
Ünlü Otomobil Yarışçısı Emir Aşarı’dan Türkiye’ye ...
Takım Tezgahında 5 Yılın En İyi Çeyreği