TEZMAKSAN’DAN MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN GELECEĞİNE YATIRIM

Sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam eden Tezmaksan Makina, Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yeni bir işbirliğine imza attı. Bu kapsamda okul içinde açılacak olan Tezmaksan sınıfında, 30 öğrenciye 3 yıl boyunca eğitim verilecek. Öğrenciler bu eğitimlerin sonunda alacakları belgelerle ile sektörde istihdam imkanı bulacaklar.

Türkiye makina sanayiindeki hızlı gelişim, bu alanda yeni teknolojileri bilen teknik insan gücünün ihtiyacını bir kat daha artırıyor. Sektörün öncü şirketlerinden Tezmaksan, bu bilinçle birçok sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Son olarak Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Tezmaksan Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi yeni bir işbirliğine imza attı. Bu kapsamda Tezmaksan, Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açtığı eğitim sınıfı ile nitelikli eleman yetiştirmek adına eğitimlere başlayacak.

‘SANAYİYİ SEVDİRECEĞİZ’

Mülakatla seçilen 30 öğrenci 3 yıl boyunca Tezmaksan sınıfında CNC tezgahlarında uygulamalı eğitim alacak. Haftanın birkaç günü Tezmaksan’dan okula gelecek olan öğretmenler, öğrencilere mesleki gelişimleri hakkında bilgi verecek. Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şirket olarak sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini belirterek “Öğrencilere sanayiyi sevdirmek, mesleklerine sahip çıkmalarını sağlamak ve geleceklerini inşaa etmelerine yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

‘NİTEKLİ ELEMAN SORUNUNA ÇÖZÜM’

Ekonominin lokomotifi olan makina sektöründe nitelikli eleman soruna çözüm yaratmak adına yeni işbirliklerine imza attıklarını ifade eden Aydoğdu “Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yaptığımız işbirliği buna en somut örnek. Sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek. Sektördeki nitelikli eleman sorununa çözüm bulmak adına yaptığımız çalışmalar sayesinde öğrencilerimiz iş hayatına daha kolay adapte olabilecekler” diye konuştu.

‘ÖĞRENCİLERE İSTİHDAM İMKANI’

Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Tezmaksan Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasında yapılan eğitim işbirliği sonrası mezun olan öğrencilere istihdam imkanı da tanıyacaklarını söyleyen Hakan Aydoğdu şunları söyledi:  “Öğrenciler eğitim sonrası alacakları belgelerle Eğitim Üssü Derneği tarafından Tezmaksan ve sektördeki firmalarda istihdam imkanına kavuşacaklar”

ÇOCUKLARIMIZA TECRÜBE AKTARACAKSINIZ

Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucusu Fırat Şuekinci işbirliği ile ilgili yaptığı açıklamada “Biz Tezmaksan’ın eğitime verdiği destekleri duyduk. Makina bölümümüzün daha donanımlı hale gelebilmesi için müracaat ettik. Bizi kırmadılar ve işbirliğine imza attık. Tezmaksan’ın bu konudaki tecrübesi, öğrencilerimizin becerisiyle harmanlandığında makina sektöründe çok iyi işler çıkacağını düşünüyorum. Çocuklarımıza tecrübe aktarılacak. Piyasadaki atıl kalan makinaları daha verimli şekilde kullanabilecekler. Öğrencilerimiz eğitim almak için adeta sıraya girdiler. 200 öğrenci içinde bu sınıf seçildi. Onlar da çok heyecanlı. Sonucu çok güzel olacak. Tezmaksan sadece bir makina satıcısı olmadığını ortaya koydu. Sektörün en eski ve büyük şirketi olarak eğitim sektörüne de desteğini her zaman sunuyor” diye konuştu.

NİTELİKLİ ELEMAN SORUNUNA ÇÖZÜM OLACAK

Fırat Şuekinci şunları söyledi: “Yıllardır biz sektörden bunu bekliyoruz. Şirketler buna para gözüyle bakmamalı. Bu sorumluluğu üstlenen çok şirket yok. Biz şirketlere Tezmaksan’ı örnek gösteriyoruz. Ülkedeki sanayicilerin ihtiyacı olan operatörlerin erken yaşta ve nitelikli olarak sanayiye kazandırılacağından eminim. Sanayicinin beklediği elemanı yetiştirmiş olacağız. Öğrencilere bunu duyurduk. 200 öğrenciden 90 öğrenciye indirgedik. Tezmaksan’da 30 öğrenci seçti. Seçilen öğrenciler de bu işi ileride devam ettirecek öğrenciler. Tezmaksan Makina sosyal sorumluluk alanında da makina sektöründe tek çalışan firmadır diyebilirim.”İlginizi Çekebilir

Tezmaksan, ÖSGD tarafından ödüllendirildi
TEZMAKSAN Akademi ile OSTİM Teknik Üniversitesi “E...
Tezmaksan'dan Meslek Lisesi Öğrencilerinin Geleceğ...