YEKA Vida: “Kiralamada makine çalışır, kirasını öder”

YEKA Vida Firma Ortağı Serdar Yener: “Tezmaksan kiralama hizmetinde, makinenin kurulumu, bakımı, otomasyon entegrasyonu, servisi her şey tek elden gerçekleşiyor. Bu bizim için çok avantajlı bir çalışma şekli.”

Yeka Vida olarak müşterilerinize sunduğunuz spesifik teknoloji veya ürün nedir?
Serdar YENER: 1970 yılında sektöre vida makineleri imalatıyla giren firmamız, 1985’te kendi tasarımı olan makineler ile soğuk şekillendirme parça üretimine başladı.

Özer KARALAR: Yeka Vida olarak özellikle otomotiv sektöründe müşteriye özel vida üretimi yapıyoruz, terzi usulü çalışıyoruz. Soğuk şekillendirme parça imalatında rakiplerimizin üretemediği makineleri de imal ederek, sektörde fark yaratıyoruz. Müşterilerin CNC veya döküm teknolojisini kullanarak çok daha pahalıya mal ettiği parçalara uygun maliyetli alternatifler sağlıyoruz. Kendi üretim hatlarımız üzerinde uygun maliyetli, kaliteli ve inovasyon odaklı üretim yapıyoruz.

Tezmaksan ile yollarınız nasıl kesişti? Rayfeng RC32 tezgahını tercih etme fikri nasıl oluştu?
Özer KARALAR: Tezmaksan’ı uzun zamandır tanıdığımız ve daha önce de çalıştığımız için tekrar tercih ettik. Bizi tanıyan, ihtiyaçlarımızı bilen, güvendiğimiz bir firma Tezmaksan.

Tezmaksan’ı tercih etmemizdeki bir diğer etken otomasyon hizmeti de alıyor olmamız. Bu, hem firmamız hem de piyasa için önemli bir avantaj. Satın aldığınız veya kiraladığınız makinenin otomasyon entegrasyonunu başka bir firma yaptığında, çıkan sorunların kaynağını tespit etmek sıkıntı olabiliyor. Makine ve otomasyon firmalarını ayrı ayrı sorunun tespiti için bilgilendirmek ve süreci birlikte yönetmek oldukça zor bir iş.

Serdar YENER: Tezmaksan kiralama hizmetinde, makinenin kurulumu, bakımı, otomasyon entegrasyonu, servisi her şey tek elden gerçekleşiyor. Bu bizim için çok avantajlı bir çalışma şekli. Bu ikisini bir arada yapan diğer firmalardan farklı olarak da şunu söyleyebilirim, Tezmaksan servis hizmetlerinde oldukça yetkin ve hızlı, kadrosu geniş.

Kiralama hizmetinin avantajları hakkında neler söylersiniz?
Serdar YENER: Rayfeng RC32 CNC otomat torna tezgahını ilk kez deniyoruz, çalışıp görmek istedik. Önleyici bakımlar bünyemizde yapılıyor normalde. Ancak Tezmaksan kiralama hizmetinde düzenli bakım da olduğundan avantajlı.

Özer KARALAR: Ancak en önemli sebebi sermayeyi makineye bağlamak yerine işimi büyütmeye yatırırım. Kiralamada makine çalışır, kirasını öder.İlginizi Çekebilir

Omega Kalıpçılık Genel Müdürü Ali Aslan:“Bakımın E...
Otomotiv yan sanayiye kiralama motivasyonu
Goodway GV-800M Yüksek Performans C Eksenli Dikey ...