Ağasan: “Hurco, hızı ve kaliteyi bir arada sunuyor”

Hurco, TEZMAKSAN’ın ürün gamına yeni giren bir marka ve şimdiden Türk imalatçılarınca çok sevilmiş durumda. Parkurunda pek çok TEZMAKSAN markası bulunan ve Hurco’yu rakipsiz gören Ağasan Makina Genel Müdürü Mürsel Kocaağa; Hurco’nun üstün özelliklerini anlattı. 

Ağasan olarak neler yapıyorsunuz? Sektöre nasıl hizmet veriyorsunuz? 

2.500 metrekarelik alanda imalat gerçekleştiriyoruz. Bünyemizde 42 kişiyi istihdam etmekteyiz. Otomotiv, tekstil, gıda, inşaat sektörleri için makina; aparat, kalıp, fikstür ve endüstriyel ekipmanların mühendislik ve üretimini gerçekleştiriyoruz. Otomasyon ağırlıklı özel makine tasarımları, kontrol fikstürleri, robotik otomasyon sistemleri konusunda yetkiniz. 

Bu bölümü biraz açalım isterseniz… 

Robotik otomasyonun odak noktalarından biri de, robotlara kamera entegre ederek çalışan, akıllı otomasyon sistemleri yaratmak ve müşteriler için inovatif ve karlı iş olanakları oluşturmaktır. Özel sistemler ile endüstriyel robotlar artık görebilmekte ve esnek otomasyon sistemleri oluşabilmektedir. Bu da müşterilerimizin risklerini minimize etmemizi sağlamakta ve onların, günümüz rekabetçi koşullarında daha iyi fiyatlandırma yapmalarına olanak vermektedir. Kısacası makine İmalatı, kaynak-montaj fikstürleri, endüstriyel ekipmanlar firmamız Ağasan Makina’nın üretim alanına girmektedir. 3 boyutlu tasarım, CAD/CAM, 3-5 eksen CNC işleme, otomasyon ve yazılım, montaj ve devreye alma işlemleri de firmamızın yetkinlikleri arasındadır. 

Bunlar endüstriyel yazılım temelli üst düzey mühendislik uygulamaları… Bu sebeple mi yeni TEZMAKSAN markası Hurco’ya güvendiniz? 

Biz aslında Hurco’ya değil, 2003’ten beri işbirliği halinde olduğumuz TEZMAKSAN’a güvendik. TEZMAKSAN, firmaların üretim ihtiyacına yönelik yerinde tespitler yapıp doğru teknolojiler sunan bir firma… Hurco’yu da gerek open houselar gerek ise yüz yüze görüşmeler ile ayrıntılı biçimde tanıttılar. Biz de belirttiğiniz gibi, üretim konumuz gereği üstün mühendislik uygulamaları kullanmak zorunda olan bir firmayız. Bu anlamda, daha efektif kullanabileceğimiz; hata payını sıfıra indirgeyecek ve zamandan kazandıracak son model teknolojiye ihtiyacımız vardı. “Hurco, bu ihtiyaca ilaç gibi geldi” diyebiliriz. Hızı, kaliteyi ve yüksek performansı bir arada sundu. 

Parkurunuzdaki diğer teknolojileri, Hurco ile kıyasladığınızda nasıl bir değişiklik gözlemliyorsunuz? 

TEZMAKSAN’ın başka markadaki tezgahları da imalathanemizde mevcuttur ancak yeni işler yeni ihtiyaçları doğurdu. Hurco’yu almamız da bu ihtiyacın sonucuydu. Kendi alanında oldukça üstün bir teknoloji… Çift ekranlı olması bizi çok etkiledi. Hurco’nun çift ekranı ve kendine has kontrolörü bizi hantallıktan kurtardı. Çift ekran 19” Winmax kontrol paneli, dokunmatik ekran özelliği ile operatöre kullanım kolaylığı sunuyor. Hatta kullanım kolaylığının haricinde, bu yenilikçi kontrol panelindeki ücretsiz Adaptive İşleme Stratejisinden bahsetmemek olmaz. Bu strateji ile yüzde 35 zaman tasarrufu kazandırıyor.  Takım sarfiyatını azalırken, tezgah ömrünü uzatma imkanını da kullanıcısına sunuyor.

 İlginizi Çekebilir


Üreticiye Özel Yazılımlar Geli...
Bloomberg HT Ana Haberdeyiz
Selim Makina var oldukça TEZMA...
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.
KVK kanunu gereği kişisel verilerimin iletişim ve çalışma amaçlı paylaşılmasını açık rızam ile kabul ediyorum.