SEKTÖR FARK ETMEKSİZİN NİTELİKLİ İSTİHDAM SORUNU YAŞANIYOR

    

SEKTÖR FARK ETMEKSİZİN NİTELİKLİ İSTİHDAM SORUNU YAŞANIYOR

Endüstri 4.0'ın İçinde olduğumuz bugünlerde sektör fark etmeksizin her alanda nitelikli istihdam sorunu yaşanıyor. Biz bu alanda kendimizde bir sorumluluk gördüğümüz için Tezmaksan Akademİ'yİ kurduk. Tezmaksan olarak tüm paydaşlarımızın ekonomik ve ekolojik olarak sürdürülebilirliğini önemsiyoruz. İş ortaklarımızın sürdürülebilirlik raporlarını özenle inceliyoruz. Çeşitliliği ve kapsayıcılığı çok önemsiyor ve bu alanda sektörümüze öncülük etmeye gayret ediyoruz. Sürdürülebilir bir gelecek için sivil toplum kuruluşlarıyla dirsek temasımızı hiç kesmiyor özellikle kadın istihdamı konusunda aktif bir rol oynuyoruz. "parkurda.com" şu anda geldiği noktada tedarikçi bulma adına en sağlıklı platformlardan biri. KOBl'lere destek olmak amacıyla 2020'nin son çeyreğinde hayata geçirdiğimiz platformumuzla Türkiye ithalatına büyük bir katkı sunacağımıza inanıyorum. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiğimiz projemizde öncelikli hedefimiz 40.000 KOBl'ye ulaşmak, ardından da onların yurtdışı pazarına açılmasını sağlamak.
 
TEMİZ ENERJİ KAYNAKLARINA YATIRIM YAPIYORUZ


Bugünden İtibaren herhangi bir emisyon salınmasa dahî önlem alınmazsa dünya gelecek yüzyıl içerisinde 1,4-5,8 derece daha ısınacak. Yüzlerce tür yok oldu ve yok olmaya da devam edecek. IPCC'nîn raporuna göre Türkiye'de ise yıllık ortalama sıcaklık gelecek yıllarda 2,5-4 derece artacak. Küresel İklim değişikliği nedeniyle harekete geçmemiz gerekiyor. S Gelişmiş ülkeler emisyon değerlerini düşürmek için politikalarını yenilenebilir enerji kaynaklarına yönlendiriyor. Şu an dünyada en uygun maliyetli yenilenebilir enerji kaynağı ise solar panelleri. Türkiye'nin birçok noktası ise solar enerji üretimi açısından oldukça verimli. Biz de Arçelik olarak temiz enerji kaynaklarına yatırım yapıyoruz. Gezegenin ve toplumun ihtiyaçlarına cevap veren akıllı teknolojiler üretiyoruz. Yenilikçi dünya vatandaşı olmak için çalışanlarımızı da teşvik ediyoruz. Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde yer alan Türkiye'deki tek şirketiz. 

İŞİMİZ 36 AYLIK UZUN VADELİ BİR EVLİLİK GİBİ

Avis Filo olarak misyonumuz paydaşlarının bütün mobil ihtiyaçlarını karşılayan bir yol arkadaşı olmak. Bunun için dünyanın her yerinde neler olduğunu ve en yeni teknolojileri araştırıyor ve Türkiye'ye getiriyoruz. Bunun da ötesinde yeni teknolojiler üzerinde çalışıp bunları Türkiye'den yurt dışına çıkaran şirket olmak için çalışıyoruz. Müşteri memnuniyetimizin temelinde insan odaklı yaklaşımımız yatıyor. İşimizi 36 aylık uzun vadeli bir evlilik gibi görüyoruz. Doğru araçlarla partnerlerimizi buluşturuyor ve 7/24 tam destek sağlıyoruz. Her türlü bakım ve hizmet konusunda müşterilerimizin hep yanında oluyoruz. Bir kaza olduğunda sizin o kişiye kaç dakika içinde ulaştığınız çok hayati. Yeni geliştirdiğimiz teknoloji kazayı tespit ediyor. En hızlı şekilde kullanıcıya ulaşmaya çalışıyor, ulaşamazsak da anında ambulansı arıyoruz. Avis Filo Connect ile arıza ve kaza bilgileri toplamanın yanı sıra araçlardan anlık sürüş verileri topluyoruz. Bu veriler aracılığıyla sürücünün skoru belirleniyor ve şirketler hem şirket içi hem genel skorlarını görebiliyor. Bu sayede hata ve kazaları minimuma indirmeyi ve sürücü davranışlarını iyileştirmeyi hedefliyoruz.

YEMEK KARTI BAKİYELERİ YOLUN YARISINDA TÜKENİYOR

Yemek kartı aslında sadece bir yemek kartı değîl. Çalışanın en büyük yan hakkı olmasının yanı sıra restoran sektörüne ve devlete de büyük bir katkı sağlıyor. Aynı zamanda bazı vergilerden muaf olmalarını sağladığı İçîn şirketler açısından da büyük bir tasarruf unsuru. Yemek pandemiyle birlikte farklı bir yere evrildi. Daha önceden yemekhaneye sahip olan şirketler uzaktan çalışmayla birlikte çalışanlarına yemek kartını bir yan hak olarak tanımladı. S Yaptığımız Gıda Endeksi Araştırmasına göre artık yemek kartları çalışanların yüzde 74'ünün alım gücünü artırıyor. S Fakat maalesef şirketlerin yüklediği bakiyelerin ortalama 16 günde tükendiğini görüyoruz.İlginizi Çekebilir

SANAYİDE KADIN ELİ
Talaşlı imalat sanayisinin verim ve sürdürülebilir...
"İlk yılda 40 bin KOBİ'ye ulaşacağız"