TEZMAKSAN’dan aldığımız Frontier ile öğrencilerimiz, plastik kalıplarını işleyerek temel eğitim alacak

PAGEV MTAL Müdürü Özkan Cantürk: “Okulumuz PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, plastik sektörüne kalifiye işgücü sağlamak üzere 2002’de hayata geçti. Öğrencilerimiz, okulda bulunan talaşlı imalat atölyesinde; talaşlı üretimin teorik ve pratik olarak temellerini alırlar, sonrasında plastik kalıplarının imalatını gerçekleştirirler. Frontier MCV 650’yi plastik kalıp işlemede uygulamalı eğitim vermek için temin ettik.”

Bize okulunuzdan bahsedebilir misiniz?

Türkiye’de önemli ölçüde bir plastik sektörü var. Bu sektöre yetişmiş, kalifiye işgücü sağlamak adına 2002 yılında PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı. Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın girişimiyle kurulan okulumuz, plastik teknolojisi alanında yer alan dalların yeterliliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim veriyor.

Okulunuzda hangi dallar var? 
Okulumuzdaki Plastik İşleme Dalı, plastik işlemecisinin sahip olması gereken plastik üretim teknolojileri ve üretim süreci ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verir. Plastik Kalıp Dalı’nda ise bir plastik kalıpçısının sahip olması gereken plastik kalıp teknolojileri ve kalıp üretimi ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilir.

Yakın zamanda TEZMAKSAN’dan bir adet Frontier MCV 650 temin ettiniz…
​Öğrencilerimiz, okulumuzda bulunan talaşlı imalat atölyesinde; talaşlı üretimin teorik ve pratik olarak temellerini alırlar, sonrasında plastik kalıplarının imalatını gerçekleştirirler. Plastik kalıpların imalatı, plastik sektörünün basamağı… Haliyle talaşlı imalat atölyesinde aldıkları uygulamalı eğitim, hayati önem taşıyor. Biz de PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak bu atölyede ileri teknolojilerle öğrencilerimize eğitim vermek istiyoruz. İhtiyaç üzerine TEZMAKSAN’dan Frontier MCV 650 temin ettik.

Frontier MCV 650 yatırımıyla neyi amaçladınız? 
Öğrencilerimiz, okulumuzun bu yatırımıyla talaşlı imalatta daha iyi uygulama yapabilecek. Mesleki ve teknik liselerin en büyük misyonlarından biri okul sıralarında edinilen teorik bilgileri, atölye ortamında verilen eğitimle pratiğe dökmelerini sağlamak olmalı. Elbette bu konuda teknoloji yatırımı çok önemli... Frontier MCV 650’yi plastik kalıp işlemede uygulamalı eğitim vermek için temin ettik. TEZMAKSAN, fiyat – performans uygunluğu olan teknoloji markalarını mesleki ve teknik liselere sunuyor, dolayısıyla Türkiye sanayisine işgücü yetiştirmede faydalı bir iş yapıyor.İlginizi Çekebilir

“Frontier yerli testere ile kesme hızımız yüzde 10...
İZM Kalıp olarak “İkinci el makinamızı satıp tekra...
Hassas kalıplar üretmek için, hassas Frontier MCV ...